-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
(ИНТЕРВЈУ) Имам посебна наклонетост кон македонскиот народ
„Не постои народ кој за леб постојано ќе вели лепче, за пиво - пивце, за келнер - дете. Таков народ не може да биде лош“...
Се урна ѕид на тетовското Кале
„Постои опасност и други делови од бедемот да попуштат“, вели Љуљиета Абази, археолог од Музејот на т��товскиот крај...
Никола Маџиров го освои Берлин со својата поезија
Никола Маџиров на „Поезиефестивал Берлин“ бил најавен како блескава комета на современата светска лирика...
Битолчани со „Обична приказна“ во МОБ
Почина Реј Бредбери, бардот на научната фантастика
Киноопремата наместо за три години, ќе се обновува за две
Средба на Мрежата за наследство во Скопје

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Вторник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |