Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Рамковски осуден на 13 години затвор

Поранешните директори на „А1“, Анета Кочишки и Дарко Перушевски се осудени на 2 години и три месеци, односно 5,5 години...

Огромно мнозинство на ЕП ја поддржа резолуцијата за Македонија

Европратениците бараат од Европскиот совет во најкраток рок, да утврди датум за почеток на преговори за прием на Македонија...

Арифи - Дијалогот отвора нова страница во односите со ЕУ

Вицепремиерот за европски интеграции Теута Арифи, по средбата со новоименуваниот амбасадор на ЕУ во Македонија Аиво Орав...

Вести
Во тешка сообраќајка во Швајцарија загинаа 22 деца
Несреќата се случила кога автобус со белгиски регистерски таблички излетал од патот и од досега непознати причини удрил во ѕид од тунел во кантонот Вале, на границата со Италија
Одложено судењето за инцидентите на Кале
Само девет од шеснаестмината кои побараа правдата за инцидентите на Кале да ја докажуваат на суд денес се појавија во су...
САД бараат Русија да го предупреди Иран
Почина повредениот во престрелката кај Рашче
АЕК ќе избира оператор за дигитални телевизии
Струја удри дете во училишен двор
Кацин: Брисел јасно и порача на Србија кои се очекувањата на ЕУ
Попоски се сретна со генералниот секретар на ОБСЕ, Заниер
Ребека Брукс и нејзиниот сопруг ослободени од притвор
Избрани тројца нови јавни обвинители
Од петок АСНОМ ќе почне да заседава во „Жена парк“
 
Магазин
„Енциклопедија Британика“ заминува од полиците
Фирмата започна дигитална верзија на своите енциклопедии за таблет компјутери
Доделени наградите за најдобрите промотори на Македонија во 2011
Лауреати се Симон Трпчески, Љупчо Јузмески - за туризам, Македонската кошаркарска репрезентација и Александар Богатинов...
Изложба на накит на дизајнерката Јана Ацевска
Арт-галеријата „Ел Греко“, која се наоѓа во близина на италијанската амбасада, ќе биде местото каде што дизајнерката Јан...
Деми Мур не може да го преболи Ештон Качер
Нејзиното расположение го диктираат одговорите на Качер на пораките и телефонските повици...
ЕСРА со панел-дискусија за драмите на Слободан Шнајдер
Спорт
Пандев знае како со Челзи
Наполи им гостува на „сините“, а Реал Мадрид ја дочекува ЦСКА Москва во вечерашните два реванша во осминафиналето во Лигата на шампионите
Крел со „Мал кристален глобус“ во спуст
Во денешната трка во Шладминг триумфира Аксел Лунд Свиндал од Норвешка со време 1:46,81 минути...
Истомин со скалпот на Ферер
Узбекистанецот во третото коло го исфрли петтиот носител во Индијана Велс...
Брандао го шокира Интер, „седумка“ на Баерн
„Нероаѕурите“ забележаа пирова победа против Олимпик Марсеј со 2:1, гигантот од Минхен го декласира Базел со 7:0...
Извиѓач се изгуби во Автокоманда
Орландо во продолжение подобар од Мајами
 

Најнови вести
Време
Скопје, 7°C

Облачно

Четврток
Ведро
Макс: 12°C, Мин: 1°C

Петок
Сончево
Макс: 16°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3827, 10.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Има ли песна, нова, македонска?
Трендот на обработки на старите песни, кој во почетокот изгледаше носталгично симпатичен, како да се претвори во трајна ...
Ако не прекинев навреме, ќе завршев како Мерилин Монро
„Не се чувствувам стара или искористена, и немам време за да мислам за стареењето бидејќи живеам само за мојата кауза. Д...
Глауком - болест од која се ослепува
Глаукомот се наследува и тоа почесто по машка линија...
Џенифер Хејл - Анонимна во реалниот свет, ѕвезда во виртуелниот
LG ги најави Optimus Vu и Optimus 4X HD,HP со нова линија моќни работни станици, „Мајкрософт“ ја претстави тестната верз...
Лицето открива дали ќе се збогатите
Успехот се должи на многу фактори, од кои еден, судејќи според се', е обликот на нашето лице...
Францускиот парламент сака да забрани деца во реклами
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |