Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
19.03.2012, 15:04
Петмина повредени во три нови инцидентиДенеска околу 6.30 часот изутрината претепана била и 43-годишна скопјанка на автобуската страница за приградски линии

Петмина скопјани се повредени во три нови инциденти кои се случија изминатово деноноќие во главниот град. Според полицискиот билтен, вчера напладне на улицата „Христијан Тодоровски - Карпош“, кај фонтаната наспроти супермаркет „Веро“, две момчиња биле брутално претепани од 25-годишник. Тој ги удирал сп тупаници и клоци по телото и главата, по што нападнатите почнале да бегаат низ паркот кон општината Чаир. Но, напаѓачот повторно ги пресретнал и продолжил да ги тепа. Нападнатите деца биле примени во Градската болница поради повреди на телото и главата. МВР прага по напаѓачот. 

Денеска околу 6.30 часот изутрината претепана била и 43-годишна скопјанка на автобуската страница за приградски линии. Неколкумина напаѓачи ја пресретнале жената кај Транспортен центар под железничката станица – Скопје и почнале да ја удираат со тупаници. Кога паднала, продолжиле да ја клоцаат во пределот на главата, по што побегнале.

Инцидент се случил вчера по полноќ и на улицата „Владимир Комаров“, кога четворица скопјани на вазраст од 16 до 20 години, нападнале двајца повозрасни сограѓани. Ги удирале со дрвени предмети и метална шипка по телата, нанесувајќи им повреди. По укажаната лекарска помош тие се пуштени на домашно лекуваат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.(Д.Т.)Статијата е прочитана 8890 пати.

Испрати коментарСДСМ - Се редефинира македонскиот идентитет
Успешни САП приказни во македонските компании
Превозниците предлагаат мерки за намалување на нивните трошоци
Со новите автобуси и улици ја штитиме животната средина
Македонија смета на данската поддршка за ЕУ и НАТО
Кривична пријава за Рамиз Мерко
Македонија напредува во справувањето со климатските промени
Исчезна 23-годишно момче од Виница
Каменуван автобус со средношколци
Почина писателот Томе Момировски
„Дрeкслмајер“ почна да вработува кавадарчани
Осомничениот убиец од Тулуз ќе и се предаде на полицијата
Евробарометар
Ставрески
Тетовци продавале ладно оружје на тезга
Дојде да сведочи, а заврши со лисици на рацете
Уапсени охридски крадци на казани
Почина родилка, бебето се спаси
Градежен работник го загубил животот изведувај��и работи во хала во село Волковија
Генерал Методија Величковски ја презеде должноста командант на ЗОК
Активирање на кината во 14 центри за култура низ Македонија
Жирито за наградата „Штајгер“ се предомисли да му ја додели на Ердоган
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
Македонија и Кувајт потпишаа договор за избегнување на двојното оданочување
УБС
Ново обвинение за „Метастаза“
Симната тајната од документите за Сопот
Ограбена обложувачница во Пробиштип
„Епл“ по 17 години ќе исплати дивиденда
Ограбена куќата на Вилма Трајковска
Цути трговијата со оружје во светот
Ќе се градат нови 21 мала хидроцентрала
Интерес од турски компании за инвестиции во Македонија
Три жртви во напад на еврејско училиште во Тулуз
Министерот Попоски во работна посета на Германија
Оставка на грчкиот министер за финансии Венизелос
Иванов му го честита изборот на новиот претседател на Германија, Гаук
Мит Ромни победи убедливо во Порторико
Еден загинат при несреќа во рудник во Србија
Груевски
Стартува наградната игра на „Утрински“, „Дневник“ и „Вест“
Пронајден женски труп во Долно Лисиче
Петмина повредени при изградба на „Сити мол“
Српскиот убиец возел такси низ Охрид
Скопјанец крадел охридски бисери
Стартува наградната игра на "Утрински", "Дневник" и "Вест"
Најбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Откажана изградба на „Белене“
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Косово не сака фуснота
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Пораст на проституцијата во Атина
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштенби сто чиновници во грчкото министерство за развој
Во Охрид уапсен српски државјанин, баран по потерница од Интерпол
Северна Кореја ќе истрела сателит
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Шок во семејството на македонскиот Швајцарец
Кривични пријави за тројца предизвикувачи на инцидентoт во автобусот бр. 65 на ЈСП
Попоски – Хаџинасто
Црногорскиот претседател Вујановиќ во посета на Македонија
Лани 6.000 поплаки од потрошувачи
Куршуми најдени крај река
Кој е Македонецот што дивееше во Базел
Венизелос моли да го изгласаат
Карзаи
И Ѕинго со тужба против Бошкоски
Ахмети - Дијалогот всушност е започнување на преговорите со ЕУ
Телата на загинатите деца се враќаат во Белгија
Претседателката на кривичен Неделковска се сели во Врховен
Дијалогот е мост кон пристапните преговори со ЕУ
Десетина насилници претепаа момче
Во сообраќајка кај Пехчево загина едно лице
Компанијата „Бенетон“ гради текстилен центар во Ниш
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Воjникот што уби 16 цивили во Авганистан префрлен во Кувајт
ОМД ја поздрави Резолуцијата на ЕП за Македонија
Кавадарци ќе донира за изградба на црквата „Св. Петка“
Филе
Скопје и Атина се притискаат да најдат решение за името
Почнува пристапниот дијалог на високо ниво Македонија - ЕУ
Струја удри дете во училишен дворBrisel = Tach Taci - Pisman Adzii, 19.03.2012 15:30:11
...Da vreme e ,..Makedonija stanuvat del od EU i NATO , so toa zavrsuvat eden golem son na Golema Albanija.Ova se poslednite napori na ODREDENI Albanci da ja svrtat vodata na svoja vodenica , kako bile obespraveni,tepani i maltretirani . Makedonija bila eksperiment , bila vestacka tvorba : togas se prasuvam sto se KOSOVO I A-LIBAN-IJA KADE NE RABOTIT I NE FUNKCIONIRAT NIEDNO MINISTERSTVO, NIEDNA INSTITUCIJA, NITI DRZAVATA,..DA NE SE SLUCAJNO TIE NEKOJ EKSPERIMENT
dejan, 19.03.2012 18:07:42
se dodeka ministerkata na mvr pcelickata maja stoi na toa mesto policjata nema da rascisti nikakov slucaj i nema nikogas gi spreci zie slucai oti ke i se naluti neziniot zamenik
strumicanec, 19.03.2012 20:13:20
samo strogi kazni i se ke si dojde na maesto!!secenje na race od koren za nasilnicite!!! eden predlog od mene! ima li nekoj drug predlog??
nekoj, 19.03.2012 20:51:21
E ova e veke nesto nesfatlivo, vo sopstvena drzava!! OD svojot narod ?!!!!!!!!!
srebre, 19.03.2012 21:09:59
oni sega ce dobijat krila otkako cuja ce dobile samo uslovno imeno za kale lani koga i nozevi upotrebuvaa vo napad dobile samo uslovno....a na albanski medii i otvoreno kazuvat albanci medjudr i taci deka albancite bile maltyretirani vo mkd........
fani od germanija, 19.03.2012 21:43:54
Znaci ovie slucki samo se registriraat!!!pa ova e alarmantno i kade e policijata da patrolira niz Skopje i drugi zagrozeni mesta vo Makedonija,neka bidat civilni lica,pa ova nema kraj.Ocevidno e deka napadacite se albanci koi nemozat da se pomirat po incidentot vo Gostivar.Primitivizam neviden!!!deka albancite se nasilnici toa go znaeme,ama zosto makedonceto go dozvoluva ova vo svoja zemja i na svoe tlo??? A sto ke bese ako namesto albanci makedonci bea ubieni,mislam i ubedena sum deka ke nemase takvi incidenti.Makedonecot i kulturen i smiren.pozdrav
LJUBO, 19.03.2012 22:40:35
Do UTRINSKI: Zosto davate vakvi alarmantni vesti,a ne potpolni, ne doreceni? Vie strav da gi kazete storitelite da ne gi navredite, ili pak mislite ako ne gi imenuvate ke se smiluvaat i nema da cinat takvi zulumi? Ne, nema da prestanat se dodeka ne bidat javno staveni na stolbot na sramot i sootvetno ne bidat kazneti za vakvite prostacki i necovecki zlodela! Nemie jasno sto treba da znaci vakvoto umilkuvanje i od mediumite no i od vlasta??? Zalna Makedonijo i kutri Makedonci ,sto li uste ne ceka vo sopstvenata ni drzava?? Ni Gospod ne moze da ni pomogne!!ZALOSNO!!
URGENTNA SOSTOJBA, 20.03.2012 02:09:21
Krajo e vreme drzavata(ako ima) da se spravi so site prekrsiteli na zakonot.Ova izgleda se samo od ednata strana pa neka bide taka,samo nema da ima druga shansa ako ne se izleze na MEGDAN sega.Drzavata gubi sekakov kredibilitet doma i nadvor ako ne moze da se spravi so ovie ajduci.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |