-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Од вас се бара максимална концентрација ако сакате да ги избегнете материјалните загуби. Бидејќи сте личност која умее да владее со ситуацијата и да извлече максимална корист, успехот нема да изостане. Само треба да бидете трпеливи.Бик

Избегнувајте сомнителни работи, бидејќи од нив можете да излезете како

оштетена страна. Опасноста можете успешно да ја избегнете само ако сфатите дека нема добивка без работа. Ви се советува да спортувате повеќе.Близнаци

Кога би биле порешителни и посигурни во себе, би имале повеќе успех. Секогаш се колебате, калкулирате и немате храброст да тргнете во отворена акција. Кој не ризикува, тој и не добива. Имате голема поддршка од партнерот.Рак

Периодот пред вас не е поволен за практични работи, но затоа е поволен за креативност. Занимавајте се со уметност и се' ќе биде совршено. Ако ја слушате својата интуиција, ќе биде во ред, во спротивно, ќе бидете разочарани.Лав

Бидејќи сте во хармонија со себеси, а и со другите повеќекратно ќе ви исплати тоа и не деловен и на емотивен план. Имавте здравствени проблеми, но сега се наоѓате во фаза на подобрување. Работите во глобала се движат кон позитива.Девица

Фативте залет и тргнавте во акција, а претходно не го испитавте теренот. Оттаму сите недоразбирања и колебања. Одлучивте да склучите тајни аранжмани и имате желба да дојдете до оние што не ве сакаат баш многу. Дали ќе успеете?Терезија

Ве фати паника и не знаете како да излезете на крај со проблемите. Кога ќе се надевате најмалку, ќе добиете конкретна помош. Денот е поволен за тимска работа и дружење. Постигнавте видливи резултати и не треба да бидете загрижени.Скорпија

Благодарение на емотивното задоволство, функционирате во сите сфери на општествениот живот. И партнерот ви отвора многу врати. Ви помага да успеете во најтешките моменти. Напредувате.Стрелец

Денот е поволен за планирање венчавки, договори и нови работи. Ситуацијата ве прави оптимисти, и тоа не без причина. Се надевате дека ќе елиминирате еден проблем. Бидејќи многу го сакате тоа, ќе го решите.Јарец

Успехот го делите со соработниците. Не само што славите туку и одлучувате да ја проширите соработката. Сознанието дека и другите многу придонеле да постигнете признание, ви ја враќа самодовербата и вербата во луѓето.Водолија

Пред вас е динамичен и возбудлив ден. Ги извршувате сите работи, остварувате успешни средби и одлично се чувствувате. Моментално сте во фаза на размислување во врска со продажбата на недвижен имот.Риби

Во свој елемент сте. Решавате важни прашања со помош на семејството. Ако се појават некои проблеми, тие дефинитивно се од психосоматски тип, настанале како последица од дилемите и нерасчистените ситуации.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |