Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

На лице место. Зошто Џевахири Ајрулова го уби својот петгодишен син?

Утрински весник во селото Долно Јаболчишта во Велешко кое не памети такво грозоморно злосторство....

Бугарија доби шлаканица на своја територија

Не можете да се фалите за спасените, а да ги криете депортираните Евреи - беше пораката упатена на бугарските власти среде Софија...

Г.г. Стефан - МПЦ е стожер на македонскиот народ и држава

Собор посветен на 45-годишнината од возобновувањето на Охридската Архиепископија во лицето на Македонската православна црква...

Вести
Бугарија доби шлаканица на своја територија
Не можете да се фалите за спасените, а да ги криете депортираните Евреи - беше пораката упатена на бугарските власти среде Софија
Богов: Денарот е стабилен
Гувернерот на Народна банка, Димитар Богов, не гледа причини за девалвација на денарот...
Нагло опаѓање на температурата
Утре се очекува пад на температурата за седум до 10 Целзиусови ст��пени и засилен ветер...
Венецуела ја очекува возбудливо изборно деноноќие
Енрике Каприлес Радонски сака да стане нов претседател на Венецуела. За да го стори тоа ќе мора на денешните избори да г...
Транспортерите ќе аплицираат за ЦЕМТ-дозволи
Морси тврди дека повеќето проблеми во Египет се решени
Не добил пари, па си го запалил возилото
Црвенковски бара итна измена на изборното законодавство
Ќе поевтинат повеќе од 300 лекови
Турската армија повторно возврати на нападите од Сирија
Архимандритот Јосиф хиротонисан во Eпископ Велички
Косовските политичари најплатени во регионот
Приведени сомнителни пејачки
Едно лице загина во експлозија на грчки туристички брод
Скопјани добија нова рекреативна трим патека на Водно
Ставрески по инвеститори во Индија
 
Магазин
(ФОТО) По „Сити мол“, турканици и на „Бела ноќ“
Скопјани уживаа додека им правеа фигури од 60-тите, видоа кои беа „Голтарите“, слушаа музика од 90-тите години на минатиот век
„Војна на ѕвездите“ наместо „Мона Лиза“ во Лувр
Парискиот музеј до 17 март ќе биде домаќин на епските битки на џедаите, војници на галаксиите, дроиди и жители на Татуин...
(ФОТО) Свеќи и ѕвездено небо за Тоше
Вечерва (5 октомври) на плоштадот "Македонија" беше одбележана петгодишнината од последниот концерт на македонската пеја...
„Век за самување“ најдобра поема за 2012 година
Одлуката едногласно ја донесе жири во состав Бранко Цветкоски, Санде Стојчески и Јовица Тасевски Етернијан...
Секоја моја Лучија е нова и поинаква
„За мене оперска дива е уметник кој совршено владее со својот инструмент, кој не ја остава публиката рамнодушна“, вели с...
Спорт
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол на „Филип Втори“
Фудбалската репрезентација на Македонија утре попладне (18 ч.) ќе стартува со подготовки за дуелот со „коцкестите" закажан за в петок
МЗТ Скопје поразен во Подгорица
Аеродромци вечерва го доживеаа првиот пораз во регионалната кошаркарска АБА лига, откако на гостувањето кај Будуќност за...
(ФОТО) Вардар падна во Тетово
Екипата на Шкендија максимално го искористи домашниот терен за голема победа над „црвено-црните“ од 2:1...
Триумф на Фетел во Сузука
Германецот ја искористи пол-позицијата од квалификациите и победи на денешната трка за Големата награда на Јапонија...
(ФОТО) Металург го преслуша и Горење
Убедлива победа од 30:23 изборена со гранитна одбрана во првиот дел, кога гостите од Велење дадоа само три гола од игра,...
Осум гола на Лазаров во Целје
Илиевски и Цедевита паднаа во Сплит
 

Најнови вести
Време
Скопје, 16°C

Делумно облачно

Недела
Претежно облачно
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 22°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
На лице место. Зошто Џевахири Ајрулова го уби својот петгодишен син?
Утрински весник во селото Долно Јаболчишта во Велешко кое не памети такво грозоморно злосторство.

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3999, 06.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Владата на испит во парламентот! Што потоа?
Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, премиерно, се соочи со опозициско барање за недоверба на владиниот кабинет
„Едвај спасивме жива глава, во паника бегавме од автобусот“
Возачот на автобусот 22, Зоран Сурлов, раскажува како се случила тепачката меѓу средношколци, во која се повредени три лица
Интервју - Нашите рудници ќе работат и во наредните три децении
Марк Брајант, генерален директор на „Индоминерали и метали“, компанија која ги поседува рудниците „Злетово“ и „Тораница“
Интервју - Актерот е лажго што ја кажува вистината
Благоја Чоревски во првите пензионерски денови
Грција пред хаос, вели Самарас
Челичната канцеларка која е една од главните протагонисти кои Грците ги поврзуваат со сегашните финансиски проблеми со кои се справуваат, доаѓа во Грција по пет години пауза и за прв пат по почетокот на грчката криза
Евтина работна сила го храни Андерлехт
Кланиците во белгискиот град користат работна сила, главно, Романци, кои се недоволно платени и без д��говор
Градот се задушува во диви депонии
„Комунална хигиена“ и општинските комунални инспектори велат дека се трупаат градежни материјали преку ноќ
Фоторетровизор
Со обновена премиера на популарната опера „Лучија од Ламермур“, Македонската национална опера и балет ја отворија новата сезона,
Месото повторно поскапува
Следната недела свежото месо и месните преработки на МИК „Свети Николе“ ќе бидат поскапи за 10-17 отсто
Исплатата на еврообврзницата нема да не' шокира
Од НБМ тврдат дека дури и ако до средината на јануари в година не стигнат парите од странскиот кредит, плаќањето на 175 милиони евра нема да предизвика притисок врз девизните резерви и девизниот курс
На ручек во ресторан „Галерија 7“ - Лахмаџун, ајран и арт
Лахмаџун е турска пица, со многу тенко тесто и мелено месо, што може да се витка и како тортилја
Препорачано од уредникот
Секоја моја Лучија е нова и поинаква
„За мене оперска дива е уметник кој совршено владее со својот инструмент, кој не ја остава публиката рамнодушна“, вели сопранот Ана Дурловски
„Карфур“ ја раздвижи конкуренцијата
Пониските цени во новиот хипермаркет поттикнаа некои маркети во Скопје да ги намалат цените на одредени производи

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Небото паѓа врз Џејмс Бонд
50 години на филм со агентот 007. Светски ден на Бонд, Џејмс Бонд. Со филмот „Skyfall“, 23. филм од серијалот за агентот 007 се обележуваат 50 години од филмското постоење на Џејмс Бонд, а агентот сега вози англиски автомобили, употребува германско оружје и заведува француски жени
Реплики
Соња Крамарска
Едиториjал
Мирче Јовановски
Поглед
Маjа Томиќ
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Мислења
Огнен Малески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |