-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп
ХороскопОвен

Доколку сте активни и искрени, надевајте се на хармонија. Со потиснување на незадоволството само ќе го одложите соочувањето со сопствените недостатоци. Ситуацијата е поволна, но мора да бидете трпеливи, но и оптимисти.Бик

Најдобро е да го преспиете денот. Стрпете се и почекајте поволен момент. Ако сакате да успеете во нешто, моментално шансите се многу слаби. Не трошете ги парите на бесмислени работи. Ќе ви бидат потребни кога најмалку ќе очекувате.Близнаци

Не се плашите од опасност, но тоа не значи дека таа не е можна. Само со разумни постапки ќе успеете да избегнете насилство. Имате способност да одлучувате во најтешките ситуации. Со конкретни постапки ќе ги пребродите здравствената и емотивната криза.Рак

Денес чувајте се од насилство. Врската или бракот моментално се наоѓаат во лесна криза. Ако се вразумите, постои начин да ја спасите врската. Важно е да знаете што сакате и во согласност со тоа да дејствувате. Размислувајте добро пред сите постапки.Лав

И понатаму сте во фаза на професионална експанзија. Ако се' уште не можете да ги видите резултатите, времето работи за вас. Тоа ќе покаже дека овие денови ќе зацврстите значајна професионална позиција. Најдете средина меѓу активностите и мрзливоста.Девица

Лавот е добитна комбинација за денеска. Доколку се насочите кон него и остварите соработка, надевајте се на најдоброто. Пред вас е исклучително успешен ден поврзан со работата, така ќе бидете комплетно задоволни. Бидете смирени, парите пристигнуваат.Терезија

Борбата за успех е напорна и бавна, но немате на кого да се потпрете. Затоа бидете дисциплинирани, осаменоста и аскетизмот стануваат неминовни. Свесни сте за својата положба, како и за фактот дека партнерот ви помага. Почитувајте го тоа.Скорпија

Можни се непријатности. Тешете се, вие не придонесовте да дојде до недоразбирање со партнерот, туку планетите. Сакате да се дружите, бидејќи тоа е единствен начин да се олабавите. Со малку здрава насмевка на лицето ќе ви се подобри расположението.Стрелец

Среќни сте и задоволни. Сето она што до скоро ви изгледаше невозможно, сега почнува да се мрда од мртва точка. Работата, децата, партнерот, сите се трудат да ви излезат во пресрет. Бидејќи сте добро расположени, заинтересирани сте само за ведри содржини.Јарец

Сакате да најдете мир во прегратките на саканото лице. Потрудете се да останете такви какви што сте, во спротивно, ве очекува напорен период. Не сте ни свесни со колку напор блиските го поднесуваат вашето однесување. Научете се на трпеливост.Водолија

Планетарните влијанија се поволни за остварување на интелектуална и тимска соработка, но и за љубов. Ви годи дружење со креативни и млади луѓе. Кон се' сте субјективни, затоа потрудете се да бидете реални при донесувањето заклучоци.Риби

Насочени сте кон фантазирање, затоа и ќе доживеете успех ако се занимавте со пишување. Не донесувајте предвремени одлуки и процени за другите. Пред вас е период кога треба да се посветите на забавата, искористете го и уживајте.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 1°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |