Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
16.09.2012, 16:58

Нов фељтон на Утрински Весник Јованка Броз-Титова совладетелка

Жените на ТитоТито, во својот долг и бурен живот имал голем број жени. Многу од нив биле само минливи авантури, без подлабоки траги во неговиот емоционален живот. Четирите жени со кои Тито го поминал поголемиот дел од својот живот (повеќе од 60 години) и со кои имал долгогодишен, пократок или подолг брачен живот биле: двете венчани сопруги (Пелагија Белоустова и Јованка Будисављевиќ) и двете невенчани (Херта Хас и Даворјанка Пауновиќ). Сите жени на Тито биле многу убави и помлади од него и секоја од нив била вонсериска и самосвесна личност. Најголема била разл��ката во години помеѓу Тито и Јованка, која изнесувала 32 години.

Целиот текст може да го прoчитате во печатеното и електронското издание на Утрински весник.


Статијата е прочитана 6001 пати.

Испрати коментарОдличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми Вајнхаус
Ни кралицата не може да ги запре сликите на Кејт
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“
Никогаш поголемо интересирање за отворањето на „Браќа Манаки“
Во Конго отриен нов вид мајмун
Ново шоу од кујната на Џамбазов
Филмот на Киро Урдин со престижна награда во Кина
Универзумот на „Мугер фугер“ вечерва премиерно во „Ла Кања“
„Ристо Шишков“ за Никола Ристановски
„Трето полувреме“ е годинешен кандидат за „Оскар“
Џејмс Бонд жртва на семејно насилство
Се породи Адријана Лима
Маџиров ја доби на стипендијата „Маргерит Јурсенар“
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
„Епл“ го претстави iPhone 5 со четири инчен екран
Девет претстави на 37. Млад отворен театар
Културен мост меѓу Македонија и Словенија
Се продава островот на Џон Ленон
Врвна романска гимнастичарка стана проститутка
„Блех фестивал“ на Градска плажа
Стрип-изложба на Сотировски на „Манаки“
Македонската филхармонија со концерт во БитолаSecko, 16.09.2012 23:51:14
Tito bese vo se vonseriski i ne zapamten talent za mnogu oblasti , a najmnogu za politika! Taka obdaren covek se ragja ednas na sto godini! Steta sto i za niv ima umiracka. Da se obedinat sest drzavi i slozno da ziveat vo bratska zaednica, toa mozese samo eden covek da go napravi, nesomneno toz bese DRUGAROT TITO! Vecna mu slava

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Понеделник
Грмотевици со дожд
Макс: 26°C, Мин: 14°C

Вторник
Делумно облачно
Макс: 28°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (2)
Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Астронаутите од екипажот на Меѓународната вселенска станица во орбитата работеа речиси 125 деноноќија...
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |