Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Македонија

Новогодишен прием за децата на припадници на АРМ

Заменик-министерот за одбрана, Емил Димитриев, вчера приреди новогодишен прием за децата на загинатите припадници на АРМ во 2001 година, на армиските припадници кои загинале на службена должност, на загинатите македонски мировници во хеликоптерската несреќа во 2008, како и за децата на војниците кои се во мировни мисии. По повод новогодишните и божикните празници, Димитриев во Домот на АРМ, поздравувајќи ги дечињата, им порача дека треба да бидат горди оти се дел од семејствата на припадниците на АРМ, бидејќи да се служи во Армијата е голема чест. (П.Р.)


Статијата е прочитана 168 пати.

Испрати коментар

Од: stojko
Датум: 23.12.2008 01:56:09
ne mi e jasno kakva povazna rabota imase ministeron sto ne najde 5 min da gi ispocituva decava, sramota a da e gruevski tuka ke se nacuculat site do nego

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Македонија
Тетово ќе добие нов православен храм по 80 години
Туристичко востание за повторно заживување на Крушево