Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Струен удар усмрти брачна двојка

Струен удар усмрти брачна двојка во дојранското село Црничани. Трагедијата се случила во петокот, околу 20,45 часот, при наводнување на земјоделски култури во пластеници. Според полицијата, Јоже Д. (38) и неговата сопруга Даниела Д. (33), поради слабата видливост во пластениците, вклучиле сијалици инсталирани со обичен кабел што на едно место бил оштетен.

Кога Јоже се фатил за жицата бил погоден од струен удар. Сопругата се обидела да му помогне, но кога го допрела и таа добила струен удар. Двајцата починале на самото место, па лекарите од Медицинскиот центар во Гевгелија единствено можеле да констатираат смрт. Телата на починатите сопружници се дадени на обдукција. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1097 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
Жена се удавила во Треска
Без вода на плус 40
Скопјанец пронајден мртов во хотел
Гевгеличанец загина во сообраќајка

"""