Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Запалил бандера оти му исклучиле струја

Татко и син од прилепското село Обршани нападнале екипа на ЕВН, која требало да им ја исклучи електричната енергија во куќата поради неплатен долг, информираат од МВР. Инцидентот се случил во вторникот претпладне кога синот П.Л. со нож му ја расекол јакната на еден од работниците. Вработените од ЕВН побегнале, а потоа директно од бандера ја исклучиле струјата. Тогаш, таткото Е.Л. (49) се обидел да ја исече бандерата, а потоа зел нафта и ја запалил. Неговиот сосед го изгаснал огнот. МВР најавува кривични пријави. (Г.А.)


Статијата е прочитана 161 пати.

Испрати коментар

Од: borce
Датум: 18.12.2008 00:59:11
ne ova nemoze da se resi vaka megu dvete strani gi opravduvam i dvete strani da treba da se plati struja, ama so sto da plati koga drzavata gi ostavi na ulica celi semejstva bez rabota bez pari ,tie mislat dali ke ima pari utre za leb, da se prezivee ,ako imate malku vo glavite vie od evn,i vladata da go resite trajno ovoj problem so socijalnite semejstva da ne go maltretirate ovoj miren narod,

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Тепачка со метални прачки во Кратово
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Фатен осуденик за убиство во обид
Претепан раководител на рибник во Вруток
Влечеле пари од украдени картички