Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Груевски - Очекуваме убедлива победа на локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира кандидати за градоначалници на јавен оглас...

Орав - На крајот на јуни ќе видиме што е сработено

Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав во неделното интервју на Радио Слободна Европа...

Алонсо ја разби низата со различни победници

Шпанецот во трката во Валенсија го забележа својот втор триумф сезонава...

Вести
Осуммина Чеси загинаа во сообраќајка во Хрватска
Уште 44 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во утринските часови на автопатот Загреб-Сплит во близина на тунелот „Крпани“ на Велебит
Самарас не оди на ЕУ самитот
По операцијата на мрежницата на окото грчкиот премиер е се уште хоспитализиран и ќе го испушти самитот за иднината на ев...
Истрагата за Смилковци тапка во место
Кривичниот суд и понатаму чека на многубројните вештачења и на анализите за трагичниот настан...
Петнесетгодишник нападна жена на кејот на Вардар
Сервер: Налепница „Јужна Македонија“ за грчките таблички
Грчкиот премиер Самарас опериран, Рапанос стабилен
Милчин бара Иванов да го сопре Законот за лустрација
Поради Самарас, тројката ја одложи посетата на Атина
Двајца мигранти од Авганистан откриени во камион
Денко Малески - Можевме во ОН како Република Македонија (Скопје)
Поевтини слободните карти
 
Магазин
Промовирани нови 24 наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“
Во читалната „1000 Книги“ во Градскиот трговски центар, беа промовирани 14 книги од областа на биотехничките науки и 10 од областа на архитектурата и градежништвото
„Аргентинска лекција“ - најдобар филм во главната селекција на „МакеДокс“
Делото на режисерот Војчек Старон ја доби наградата „Кромид“ за најдобар филм во главната селекција на Фестивалот з...
(ФОТО) Јубилејот на Елизабета Втора одбележен и во Скопје
Дијамантскиот јубилеј на британската кралица Елизабета Втора вечерва се одбележа и во Скопје во Музејот на современа уме...
Kомедија, рок-класика и хорска музика на „Скопско лето“
Во рамките на „Скопско лето“, вечерва Драмскиот театар во 20,30 часот ќе ја изведе комедијата „Ах, љубов моја... турска ...
„Њуз нет“ со свое „глобално издание“
Култната српска веб-страница со лажни вести го отвори theglobaledition.com каде „ќе информира“ на англиски јазик...
(ВИДЕО) Нов гаф на „Мајкрософт“
Најновиот таблет „Surface“ едноставно се „замрзна“ за време на презентацијата...
Спорт
(ЕП 2012) Борбеноста против тактиката
Мечот во Киев, вечерва ќе покаже дали Италија или Англија ќе ја комплетира полуфиналната четворка на ЕП
Алонсо ја разби низата со различни победници
Шпанецот во трката во Валенсија го забележа својот втор триумф сезонава...
(ЕП 2012) Французите немаа клуч за шпанската тика-така
„Фуријата" славеше со 2:0 со головите на Чаби Алонсо во 19 минута и во 90 минута од пенал и обезбеди дуел со Португалија...
Хаџи-Ристески вети дека ќе се повлече
ИО за промени завчера не одржа Вонредно собрание по колективната оставка на УО на ФФМ во петокот и закажаното Собрание н...
Македонија домаќин на ЕП за ракометарки до 17 години
Шампионатот ќе се одржи од 13 до 23 август 2015 година, а натпреварите ќе се играат во Скопје и во Охрид...
(ЕП 2012) Грчкиот бункер распарчен, Германија во полуфинале
„Панцерите" ја совладаа Грција со 4:2 за пласман меѓу четирите најдобри на ЕП 2012...
Германската и грчката амбасадорка заедно гледаа фудбал
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Грмотевици

Недела
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3873, 07.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Жесток викенд-напад на Груевски и Јанкулоска врз СДСМ
Во еден од најжестоките напади досега врз политичките противници, двоецот Груевски-Јанкулоска не штеди зборови за да го дисквалификуваат опозицискиот СДСМ
Терористите побараа Македонија да се повлече од Авганистан
Полициските специјалци вежбаа справување со терористи на скопскиот аеродром
Таксистите со цени од ракав, попустите важат и натаму
Бројот на лиценцирани превозници од 3.000 ќе биде намален на 2.000 субјекти
Цела Србија на реизбор
(Не)секојдневни приказни од животот
Добриот човек од Рим
Се викам Роберто, кај мене се документите, паричникот и телефонот што вашиот син ги изгубил близу Колосеумот
Загубите многу поголеми од добивките на компаниите
Од 20 компании во првиот квартал од годинава, десет оствариле добивка од 5,2 милиони евра, а десет загуба од 10 милиони евра
Гневните Грци казнуваа на изборите
Грција не гласаше само за нова влада туку и за европска иднина или не
Домашен пилинг и маски од вашата кујна
Деновите се се' потопли, се' повеќе се потиме, кожата станува помасна, побрзо се полни со митесери, факт дека лицето бара поинаква грижа
Охис и железничарите денеска на штрајк
И пазарџиите најавија масовни протести, почнува сезоната на штрајкови
Препорачано од уредникот
Судот не му дава на Љупчо Георгиевски да биде лидер
ВМРО-Народна партија обвинува за политичко замешателство на ВМРО-ДПМНЕ во судската одлука
Го нема оружјето со кое е пукано во жртвите
Недостига еден од клучните докази, но Јанкулоска уверува дека и без тоа, имаат цврсти докази против уапсената група

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Фотографии - Полна месечина
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Масажа - лековит допир што опушта
Најчесто масажа се користи за ментално опуштање по хроничен стрес и олеснување на болки во грбот и вратот предизвикани од долго седење
Поглед
Горан Адамовски
Мислења
Арсим Зеколи
Ескалатор
Христо Петрески
Меридијани
Шоломо Бен-Ами
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |