Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Груевски - ВМРО е препознатлив код на македонскиот народ

Премиерот се обрати на Свечената академија по повод одбележувањето на Денот на македонската револуционерна борба...

Бизнис климата се подобрува, но чекаат уште реформи

„Дуинг бизнис“ за 2013 година ја рангира Македонија на 23-та позиција од вкупно 185 земји...

Вардар про го извлече Магдебург!

Првиот дуел од третото коло е на теренот на некогашниот европски првак...

Вести
Опозицијата се обедини во Сојуз за иднината
Четири партии се приклучија на опозицискиот фронт предводен од СДСМ - ЛДП, ВМРО-Народна, Достоинство и Обединети за Македонија
Бизнис климата се подобрува, но чекаат уште реформи
„Дуинг бизнис“ за 2013 година ја рангира Македонија на 23-та позиција од вкупно 185 земји...
Обама подобар во последниот ТВ-дуел
Кандидатите за американски претседател, Барак Обама и Мит Ромни, во Флорида, на последниот телевизиски дуел пред изборит...
Дорис Пак: ЕУ нема инструменти за враќање на визите
„Луѓето се безнадежни, не чувствуваат дека властите работат за нив и затоа бараат азил во земјите на ЕУ. Тоа е разбирлив...
Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба
Косово врие по средбата на Дачиќ и Тачи
Македонија ќе почне со преговори ако одобри Советот на ЕУ
Македонски хакери нападнаа албански владини сајтови
Романски бизнисмени заинтересирани да инвестираат во Кавадарци
Ивановски на Конгресот за информатичка технологија во Монтреал
Министерството за транспорт има нова адреса
Жени фармери од Косово во посета на ФФРМ
(ФОТО) Отворена новата зграда на Министерството за надворешни работи
Старо-ново плато кај Педагошка академија
Граната од Сирија погоди здравствен центар во Турција
Грција до утре мора да постигне договор за мерките за штедење
Честитка од Вељаноски по повод Денот на револуционерната борба
Возач усмрти пешак во скопски Бутел
Момче почина туширајќи се во сопствената куќа
 
Магазин
Промовирана монографија за Музејот на македонската борба
Монографското издание отпечатено на македонски и на англиски јазик, чии автори се професорите Виолета Ачкоска и Зоран Тодоровски, нуди патување низ сите 13 одделенија на Музејот
Државната награда „23 Октомври“ врачена на Георгиевски и Зендели
Наградата на добитниците им ја врачи претседателот на Одборот за доделување, академик Владо Камбовски...
Почина режисерот Владо Цветановски
Комеморацијата за Цветановски ќе се одржи утре во 11 часот на Факултетот за драмски уметности во Скопје, а погребот е за...
Томаж Станко и „Мајлс Смајлс“ за затворање на Скопскиот џез-фестивал
Оваа вечер може да се нарече и вечер на Мајлс Дејвис, затоа што Томаж Станко е нарекуван „полскиот Мајлс Дејвис“, а втор...
Авангардно фри-џез патување со „The Thing“ и Џо Мекфи
Ск��ндинавско-американската колаборација донесе експлозивни импровизаци и неповторливи џез структури...
Спорт
Челзи го чека пекол во Донецк
По големата победа над Тотенхем од 4:2 по пресврт во Премиер-лигата, европскиот првак го очекува тешко гостување против Шахтјор
Вардар про го извлече Магдебург!
Првиот дуел од третото коло е на теренот на некогашниот европски првак...
Тодоров си замина од клупата на МЗТ Скопје
Од следниот меч со Црвена Звезда екипата ќе биде предводена од нов тренер, чие име ќе биде објавено во следниве 24 часа...
Армстронг да ги врати парите
Меѓународната велосипедска унија удри по џебот на Американецот...
Громогласен аплауз за Илиевски во Љубљана
Во последниот натпревар од петото коло во АБА лигата, Цедевита го порази тимот на Унион Олимпија со минимални 75:71...
Вечното дерби за Антиќ и Олимпијакос
 

Најнови вести
Време
Скопје, 8°C

Ведро

Среда
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 6°C

Четврток
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (33)
Првомајскиот ручек на Караѓорѓево. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Кокан Димушевски: МРТ ја минира турнејата на „Леб и сол“ во Австралија
Клавијатуристот Кокан Димушевски не добил одобрение од МРТ, каде што е вработен, да замине на турнеја со групата...
Охрид со развоен план ќе го штити културното наследство
Во проект за интегриран пристап во управување со наследството се вклучени и Венеција, Вилавска Долина - Словенија, Крф, ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4012, 22.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Етничката карта најсилен адут на изборната маса
Можат ли етничко-партиските недоразбирања да бидат волшебна алатка за спречување на падот на граѓанскиот одѕив
Телото бара помош
Кога телото ќе почне да комуницира со вас преку болки и суптилни симптоми, задолжително мора да обрнете внимание и да преземете конкретна акција
Сибирска Битола со страв ја чека зимата
Битолчани се пред искушенија за грејната сезона, бидејќи немаат парно, а во најголем дел од зградите нема оџаци за да се греат на дрва
Одличен старт, но за селектирана публика
„Скопски џез-фестивал“ почна со авангарден американски џез, а продолжи со европска звучна разновидност
Улогата на „бронзата“ во изборната битка
Еден од најкрупните проекти на актуелната владејачката гарнитура нема поддршка од мнозинството граѓани. Но, дали тоа може да значи ветар во едрата на опозицијата, пред локалните избори?
Французите имигрираат во Белгија
За младите Французи Белгија е треторангирана дестинација по привлечност во Европа и петта во светот
Бавно оди легализацијата на дивоградбите во Кавадарци
Поднесени се вкупно 7.500 барања за легализација на бесправно изградени објекти
Препорачано од уредникот
Жална слика на Вардар во Гостивар
Во последниве три месеци коритото на реката беше без вода над 20-ина пати, поради што рибниот фонд годинава беше уништен околу 70 отсто
Интервју - Состојбите во судството треба да не' загрижат
Маргарита Цаца-Николовска поранешна европска судијка и експерт за човекови права

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Што да се купи со 92.000 евра месечно?
Со најголемата македонска плата за трисобен стан треба да се штеди само два месеца
Поглед
Мирче Јовановски
Мислења
Ѓорѓи Ј. Мисајловски
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Јошка Фишер
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |