Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter

Ветераните на Милан немоќни во Мадрид


Реал од Мадрид без поголеми проблеми во совлада Милан во натпревар од третото коло на Лигата на шампионите. Стрелци на головите беа Роналдо од пенал во 13 минута и Озел во 14. минута.
Во другите натпревари беа постигнати следните резултати:
„Е“ група: Баерн – Клуж 3:2 и Рома – Базел 1:3.
Табела: Баерн 9 бодови, по 3 имаат Базел, Клуж и Рома.
„Ф“ група: Спартак Москва – Челзи 0:2, Олимпик Марсеј – Жилина 1:0.
Табела: Челзи 9, Спартак М. 6, Олимпик Марсеј 3, Жилина 0.
„Г“ група: Ајакс – Оксер 2:1 и Реал Мадрид – Милан 2:0.
Табела: Реал Мадрид 9, Милан и Ајакс по 4, Оксер 0.
„Х“ група: Арсенал – Шахтјор 5:1 и Брага – Партизан 2:0.
Табела: Арсенал 9, Шахтјор 6, Брага 3, Партизан 0.
Вечер ќе се комплетираат натпреварите од другите четири групи. Од 20.45 часот ќе се сретнат Твенте – Вердер, Интер – Тотенхем, Лион – Бенфика, Шалке – Хапоел, Манчестер Јунајтед – Бурса, Глазгов Ренџерс – Валенсија, Барселона – Копенхаген и Панатинаикос – Рубин.#
Статијата е прочитана 397 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Доаѓа светската џез-сцена
Распнати меѓу корените и реалноста
Веќе видено
Нова Камила во кралското семејство?
Доматите донесоа профит, грозјето ��о була
Може само бурма
Трнлив пат за доаѓањето на папата
Македонската филхармонија вечер на „Манаки“
Црвен тепих за двокатниот автобус
Го нема Силајџиќ, тука е Додик
Младите полни со идеи за бизнис, ама без пари
Во Хрватска уапсени седум гинеколози
За секој Македонец - по 300 евра
Со децении криел од семејството за вонбрачната ќерка
Нема работа за младите во Косово
Франција не се плаши од Бин Ладен
Стил
Србија сака 1,4 милијарди евра за „Телеком“
Магазин
Закани дека пак ќе ни воведат визи
Земјотрес во Скопје - чаршиска „патка“
Професорот што лови кодоши немал двор


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency