Број 3407  петок, 15 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Магазин
Вести
Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Работите не одат во посакуваната насока. Но, плановите често се одолжуваат, а вие мора да сфатите дека штом ќе наидете на отежнувачки околности, треба да го почекате вистинскиот момент. Ситуацијата не е онаква каква што ја проектира вашата глава.БИК

Соновите може да бидат предупредувачки. Но, нема причина за паника доколку ги слушате сопствените потреби, но и потребите на блиската околина. Плодовите од вашата работа ги делите со партнерот, пријателите и со децата. Избегнувајте напнати ситуации.БЛИЗНАЦИ

Прекрасно се чувствувате. Среќни сте и задоволни, што е нормално, бидејќи сте вљубени. Блескате на начин својствен за вас. Љубовта ја делите со децата, домашните миленичиња, но и со саканото лице. Затоа уживајте во наредните случувања и не размислувајте многу.РАК

Бидејќи сте исклучително надарени, надевајте се на успех. Работата е под контрола. Наскоро ќе биде и саканото лице. Ја сфаќате неопходноста од задоволување на потребите на емотивен план, па и на тоа се фокусирате. Посветете повеќе внимание на афективниот живот.ЛАВ

Што, всушност, сакате? Парите да ви паднат од небо? Тоа не се случува, туку мора да ги заработите работејќи посветено. Проблемите од внатрешна природа говорат дека со некоја работа не сте расчистиле. Нема леб без мотика, ни резултатите од работата без залагање. Пожелно е да ги искористите сите потенцијали.ДЕВИЦА

Најпосле дојде време за да си ги увидите грешките и да се свртите кон подлабоките содржини. Ве очекува ден полн со пријатни изненадувања, задоволство и уживање. Уште ако и успеете да ја совладате својата посесивно-љубоморна природа, се' ќе биде во најдобар ред.ТЕРЕЗИЈА

Иако имате многу причи��и за да бидете задоволни, ѓаволот не ви дава мир. Сакате се' повеќе, иако знаете дека тоа е невозможно. Ви се советува реална процена на ситуацијата и фокусирање на вниманието на лицето што ви дава љубов. Сето тоа говори за нерешени лични проблеми.СКОРПИЈА

Ќе имате многу успеси, бидејќи пред вас е многу возбудлив и динамичен ден. Среќата зависи исклучиво од вас, што значи дека можете да ја остварите. Со Лавовите, Овните и со Јарците нештата се повеќе од поволни. Од другите знаци бидете колку што е можно подалеку.СТРЕЛЕЦ

Разумни сте и работно ориентирани. Нештата се под контрола. Продолжете со тоа темпо и ќе видите дека се' ќе биде така како што сте посакувале. Со Терезиите и со Биковите добро функционирате. Прифатете и соработка со Раковите, бидејќи нудат конструктивни предлози.ЈАРЕЦ

Уживате во она што ви е особено важно, а првенствено во личната слобода. Иако многу се напрегнувате, сепак, ќе постигнете успех. Бидете внимателни, бидејќи ако продолжите со ова темпо, може лесно да се повредите. Само уште тоа ви е потребно! Наглиот прилив на енергија искористете го паметно.ВОДОЛИЈА

Исклучително функционирате во тим, па ви се советува само таква работа. Бидејќи ве очекуваат успеси на сите страни, ги ширите рацете и тргнувате кон нив. Ќе има и неволји поради тоа што сте лице кое сака да има проблеми. Не сте свесни за своите добри и лоши карактерни особини.РИБИ

Бидејќи осаменоста ви е пријатна, можете да си ја дозволите. Тоа барем ништо не ве чини. Иако околностите се поволни за тимска работа, тоа не ви одговара. Преку самотијата ќе дојдете до некои одговори за прашањата што ве растревожуваат. Но, бидете подготвени да ја платите цената за десоцијализацијата.


#
Најди! во Утрински


MEPs voice outrage over Romania's media policy
Hungarian parents paid to keep toddlers at home
Bulgaria deploys helicopters to hunt tax dodgers