Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Писма

Да се заколe „овцата на Миле”!

Васко Костески, Битола

Уставниот суд на Македонија реши, а во меѓувреме нека размислат медиумите дали ќе го емитуваат спотот со овцата на Миле. Некој од патроните и старателите на уставните судии може да се сети и за овој спот да поведе иницијатива. Итно да се стопира, без малку десетгодишната кампања „Купувајте македонски производи”. Веднаш од домашните, македонски производи да се симнат етикетите со „македонското сонце”. Владата веднаш да почне постапка за укинување на акцизите и царините на увозните стоки.

Со сите погоре спомнати акции и инструменти, според логичката матрица на судиите во Уставниот суд, се нарушува пазарната конкуренција, затоа и ги укинаа “патриотските сметки”.

Тоа што ете и Ирска имала патриотски сметки, тоа што во ЕУ да влезе стока однадвор е вистинско чудо, тоа што САД и Франција водат вечна битка за своите производи и пазари, нашиве уставни судии воопшто не ги доведува во дилема. Од воведувањето на патриотските сметки еве, сведоци сме, дека се случи крах на Волстрит, распад на финансискиот систем во светски размери и најголемата планетарна економска криза. За среќа, тука е Уставниот суд на Македонија кој ќе ги отстрани катастрофалните причини за светската криза, па Волстрит, Светска банка, ММФ, Светската трговска организација можат да здивнат.


Статијата е прочитана 878 пати.

Испрати коментар

Од: patriot
Датум: 23.12.2008 08:58:24
Ma kakov Ustaven sud - site tie se sudii na liceto BC.
Од: mene
Датум: 23.12.2008 14:34:25
Bravo patriot, se gleda deka gledas samo Sitel. Ili pak nisto ne rabotis. Da imas dukan ke te vidam sto ke pises togas.
Од: Itar Pejo
Датум: 23.12.2008 17:18:20
Vednas da se ukinat vizite pa i Васко Костески da proseta niz Evropa pa da vidi malku svet i da gi vidi izlozite. Se razbira deka kapitalizmot ce propadne, Amerika i Engleska bice zemlja proleterska! Mozda utre, mozda po sto godini.
Од: odmene
Датум: 23.12.2008 19:06:09
gospodine patriot mene mi se cini oti ti i Bicikliski ste zarazeni od ist virus Branko C.vi bodi oci. Slaveski treba da si odi za patriotskite smetki.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Писма
Кој го изостави Шоров?
Нотарите како судии