Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Влечеле пари од украдени картички

ТЕТОВО - Од банкомат на Унибанка на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, непознати сторители во вторникот во два наврата со украдени кредитна и дебитна картичка подигнале 23.000 денари. Претходно, крадците и' ја украле чантата на С. М. (50), во која имало 100 евра, 40 долари, 1.250 денари, двете банкарски картички и други лични предмети. Полицијата работи на откривање на сторителите. (Г.Е.)


Статијата е прочитана 220 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Тепачка со метални прачки во Кратово
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Запалил бандера оти му исклучиле струја
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Фатен осуденик за убиство во обид
Претепан раководител на рибник во Вруток