Број 2860  петок, 12 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Груевски му верува на Кушнер за визите

Премиерот ја цени искреноста на францускиот шеф на дипломатијата
Македонија седма на ЕП во ракомет
Парите ја движат битката меѓу А1 и Сител

Во оваа беспримерна медиумска војна сите стојат настрана. Страда само новинарството
За мали лаптопи, големи 10 млн. евра

Не се знае колку точно на крајот ќе чини компјутеризацијата на училиштата
ЛХБ го продаде делот во Тутунска
Оставеното бебе било тепано и малтретирано од мајката
Розови рецепти за фондовските лекови
Гаф: Гордон Браун „спасител“ на светот
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2813 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Нина Нинеска - Фиданоска
Поглед
Горан Адамовски
Си велам...
Ерол Ризаов
Без ракавици
Јосиф Ќурчиев


Втора страница
Парите ја движат битката меѓу А1 и Сител
Verbatim
Смртна тишина
На прво место
Груевски му верува на Кушнер за визите
Владата ќе издвои 10 милиони евра за мали лаптопи
Џорџ Буш се заблагодaри за македонската мисија во Ирак
Политика
Силна поддршка од Унгарија за името и за визите
Зошто јавните личности во Македонија не трпат критики?
Се поткаструваат само платите на пратениците
Германија е за укинување на визите
„Нулта корупција“ дел од „Транспаренси интернешенел“
Маневски- Судската одлука за Бучковски е законска
Бошкоски- Очекувам поддршка од ВМРО-ДПМНЕ
Македонија
Струмица го прослави патрониот празник
Меморијалниот споменик за Тоше може да се гради
Делчевски семејства шест години не можат да се вселат во становите
Првачиња знаат и за „добар ден“ и за „мир минѓеси“
Учебниците за шесто некомплетни
Најмногу пари за Кумановскиот регион, а најмалку за Скопскиот
Барања за покуси рокови за враќање на ДДВ
Розови рецепти за фондовските лекови
Пазарџиите се бунат против тројно повисоките казни
Економија
Новогодишните аранжмани во Охрид распродадени
Избрани најпретприемачи
И в година ќе се пуши по стари цени
ЛХБ го продаде делот во Тутунска
Комерцијална ги презентира предностите на картичките
Автоиндустријата на САД ја помина првата пречка за спас
Воведен ХАСАП во пекарницата на „Жито Вардар“
Повластени билети од МАТ за хендикепирани
Македонскиот БДП за 70 отсто помал од ЕУ
Хроника
Оставеното бебе било тепано и малтретирано од мајката
Депресијата на Радески ќе го забави судскиот процес за сериските убиства?
Закочена истрагата за браќата кои се осомничени за нарачано убиство во Ореше
Случајот „Телеком“ кај Обвинителството
Нови пријави за земјиштата во Штип
Корупцијата е присутна секаде во општеството
Приведени танчарки во кафеана во Желино
Бегалец од „Идризово“ ограбувал банки
Едиторијал
Што гледаат нашите министри?
Анализа
Како ќе се трошат нашите пари
Мислења
Шен - Ген
Скопје
Чкртаници на мовчето кај „Езерце“
Астрономски хонорари за Комисијата за подигање споменици во Центар
Конечно, асфалт за улиците во Мичурин
Карпош нема пари за општинскиот весник
Подарок книги на ОУ „Партение Зографски“
Забава
Не сум ниту срамежлива ниту конзервативна
Повторно гола и самоуверена
Сите на концерт „И така натака“
Сонувачи со отворени очи
Нашите настапуваат за шест илјади евра, а соседите за 60 илјади
Писма
Бавно обесштетување
ВМРО и демохристијанството
Свет
Гаф- Гордон Браун „спасител“ на ��ветот
Смрт пред телевизиски камери
Постхумна награда на ОН за Беназир Буто
Уапсени 14 члена на Ал Каеда во Белгија
Обама побара гувернерот на Илиноис да замине
Нападната полициска станица во Атина
Хомосексуалците во САД денес не работат
ЕУ како инструмент за заплашување на земјите-кандидати
Култура
Отворена обновената национална поставка
„Детска радост“ ја промовираше наградената поема „Атлантида“
Канскиот лауреат „Клас“ го отвора „Синедејс“
Промовирана „Напоредни животописи“ од Плутарх
Денови на „Младинска книга“ во „Феникс“
Форум посветен на заштитата на културното наследство
Спорт
Македонија седма на ЕП во ракомет
Битка за секоја топка и за секој гол
Максимални напори, минимален пораз
Белорусија ја запре забревтаната Германија
Од бегалец, преку Сент Луис до најдобрите во Бундеслигата
Фудбалски вести
ЕХФ го суспендира Динчиќ