-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Фељтон Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Време Хороскоп Што прават денеска
Хороскоп
Дневен хороскопОвен

И понатаму некаде брзате. Не трошете ја енергијата на беспотребни работи. Бидете подготвени на се', бидејќи добрите и лошите работи се составен дел од животот. Комуницирајте само со оние што се позитивни и добро расположени.Бик

Денес може да донесете избрзана одлука, и тоа поради импулсивноста. Одамна ве мачи љубомора, а со постојано префрлање може само да ја дестабилизирате врската. Вразумете се и насочете се кон убави работи, на пример - уметност.Близнаци

Функционирате растргнати на повеќе страни. Мора да го завршите она што го започнавте доколку сакате да бидете задоволни. Искористете ги организаторските способности кои денес ви одат од рака. На повидок е идеална комуникација.Рак

Се трудите да ги завршите сите обврски и ќе успеете во тоа. Во семејството ве очекуваат значајни промени, уживајте во убавите случувања и препуштете им се целосно. Доколку сакате да бидете среќни, најважно е да имате позитивни мисли.Лав

По малку сте депресивни. Не сакате околината да ве види такви, па затоа се повлекувате во својот свет и правите работи што ви причинуваат задоволство. Една од причините за лошото расположение е проблемот со здравјето на кое мора да внимавате.Девица

Пред вас е успешен професионален ден. Насочете се кон оние што ги сакате и кон омиленото хоби, само така целосно ќе уживате. Моментите пред вас се идеални за остварување контакти кои во иднина би ви биле од корист.Терезија

Со партнерот никако да се усогласите. Треба да го промените него или нешто во својот однос кон него. Бидејќи второто е поприфатливо, наместо на секој негов збор да возвраќате, потрудете се да премолчите. Почнете да го планирате годишниот одмор.Скорпија

Енергична личност како вас очигледно е префорсирана. Тоа е една од причините поради кои сте исцрпени. Не сакате околината да забележи како се чувствувате, па вешто глумите. Сами се изборивте со проблемите, а тоа се одразува на вашето здравје.Стрелец

Реално ја согледувате ситуацијата, подготвени да изреагирате на најдобар можен начин. Не сте во дилема, бидејќи сите луѓе ги ставивте на местото кое го заслужуваат. Мора да бидете внимателни во сообраќајот, постои опасност од повреди.Јарец

Сериозни сте во врска со се'. Околината не може да го разбере вашиот перфекционизам и настојува да ја одбере потешката варијанта. Доколку некој добронамерно ви укаже на грешките, ќе се налутите. Не дозволувате никој да влијае на вас.Водолија

Лесно воспоставувате контакти и го постигнувате она што сте го зацртале. Тоа првенствено се однесува на љубовта. Многумина од вас доживуваат незаборавни моменти. Здравствената состојба е стабилна, но мора да пиете повеќе течности.Риби

Она што ве прави среќни овие денови е дистанцирањето од сите. Осаменоста ви е најдобар пријател, искористете ја конструктивно. Потрудете се од неа да излезете подобри и попаметни. Потрудете се, нема што да изгубите.

 

03.07.2008, 15:56

Претходен број

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 11°C

Недела
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (18)
Ранковиќ на удар на Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Да се потсетиме на „Скопје во 90-тите“ во МКЦ
На платото пред МКЦ во сабота од 20 часот ќе се одржи целовечерен настан инспириран и посветен на 1990-тите години ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Фељтон | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Време | Хороскоп | Што прават денеска |