Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) „Кемет електроникс“ почна со работа во Бунарџик

Фабриката на американската компанија денеска официјално почна со производство, а во неа првично ќе работат 100 лица...

(ФОТО) „Ми се закануваа дека ќе ми ги убијат децата“

Полицаецот Јаќим Трифуновски сведочеше дека расправијата не била поради паркинг, туку дека е жртва на планиран напад...

Иванов - Нашиот тим се вика Република Македонија

Македонскиот претседател на меѓународната конференција „Спортот како фактор за толеранција, заедништво и почитување“, која се одржа во Скопје...

Вести
(ФОТО) „Војводата на коњ“ и официјално Тодор Александров
Неколку месеци по поставувањето кое го следеа многу контроверзи на споменикот „Војводата на коњ“ се појави табла со името на Тодор Александров
(ФОТО) „Ми се закануваа дека ќе ми ги убијат децата“
Полицаецот Јаќим Трифуновски сведочеше дека расправијата не била поради паркинг, туку дека е жртва на планиран напа...
Eвроинтеграциите гаранција за траен мир на Балканот
Шефот на македонската дипломатија на конференцијата за стогодишнината од Балканските војни во Истанбул наведе дека траен...
Штиглмаер: Воведувањето визи не е решение
ЕК потврди дека примила писма од неколку членки поради зголемен број на барања за азил од Западен Балкан...
Студентка од Скопје скокна во смрт
Двегодишно дете заболено од западнонилска треска
Платен убиец избега од затвор
Адеми: ЕК забележа недоволно инвестиции во животната средина
Георгиевски и Зендели добитници на „23 Октомври“
Во Македонија прв меѓународен камп за мобилни апликации
Две жени жртви на сексуално малтретирање
Се заострува реториката меѓу Обама и Ромни
Двојниот убиец од Гостивар почина во притворска ќелија
Петре Наковски и Ејуп Адеми прогласени за кодоши
И дел од бизнисот против отпуштање работници без најава
Почнува Глобалниот инвестициски самит во Охрид
Во сообраќајка загина 82-годишна жена
Романец се самозапали во Рим, откако останал без работа
Пак генерален штрајк во Грција
 
Магазин
Почина Силвија Кристел позната по улогата во Емануела
Холандската актерка (60 години) боледуваше од рак, а беше хоспитализирана уште во јули годинава откако доживеала срцев удар
„Декамерон“ - мјузикл за убавината на животот
На сцената на МНТ во сабота ќе биде прикажан новиот мјузикл на бугарскиот режисер Боњо Лунгов, кој премиерата ја имаше н...
„Црвено“ со Македонската филхармонија
Прв пат во Македонија ќе биде изведен Концертот за виола и оркестар од Емил Табаков, диригент од Бугарија, кој често дир...
Алесандра Амброзио во градник од 2,5 милиони долари
Манекенката ја добила понудата три седмици по раѓањето на синот Ноа, па напорно вежбала за на ревијата и на фотографиите...
Мистериозно исчезнување на првата дама на Северна Кореја
Едни веруваат дека и' се замерила на закоравената гарда на раководството на Северна Кореја, додека другите сметаат дека ...
Саат-кулата во Гостивар си го врати стариот лик
Спорт
Червар ја спушта топката
Тренерот на Металург бара скромност, мудрост и борбеност во пресрет на мечот со Санкт Петербург
Иванов: Нашиот тим се вика Република Македонија
Македонскиот претседател на меѓународната конференција „Спортот како фактор за толеранција, заедништво и почитување“, ко...
Барса сака да го продолжи договорот на Меси до 2018
Претседателот Сандро Росел ја потврди интенцијата, но изјави дека клубот не брза премногу затоа што е сигурен во лојално...
Нов пораз на Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите
На гостувањето кај Савехоф шпанската екипа е поразена со 35:30, а Кирил Лазаров со 6 голови беше најефикасен во својот т...
Џон Тери нема да се жали на казната за расизмот
Фудбалерот на „Челзи“се откажува и од можноста да се жали против казната и наместо тоа јавно им се извини „на сите за ја...
Успешно деби на Куманово во БИБЛ
Победа за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 6°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 8°C

Сабота
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (29)
Јованка се обидува да го дискредитира Тито. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4009, 18.10.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Ибраими и Хасани спортски херои
Може ли спортот да го направи тоа што не може политиката, да се отвори ново поглавје, во кое работите нема да се делат според националноста и верата?
Скопјанец заработил 2,5 милиони евра, фармацевт со бруто-плата од 92 илјади евра
Најголем дел од парите - 2,3 милиони евра анонимниот граѓанин од Скопје ги остварил од повремено вршење услуги.
Киднапиран синот на амбасадорот Игор Илиевски
Од МНР немаат став за неговото јавно барање помош и велат дека станува збор за приватно прашање
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“
„Адам“ од Говрлево спореден со „Мислителот“ на Роден
Во Цанкарјев дом во Љубљана до 16 ноември ќе биде изложено познатото керамичко машко торзо Адам датирано 5.300-5.000 години пред новата ера
Анкета - Опаѓа поддршката за „Скопје 2014“
Во анкетата на „ТНС брима галуп интл“, 57,8 отсто од испитаните имаат негативно мислење, а само 26,4 отсто покажуваат симпатии кон проектот
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски
Во втората рунда, Обама го возврати ударот
Резултатите од анкетите објавени во првиот час по завршувањето на дуелот му дадоа блага предност на претседателот
Ставрески: Ќе најдеме пари за отплата на долговите
Со новото задолжување ќе се покрие буџетскиот дефицит за 2013, а ќе се исплатат дел од обврските кои изнесуваат околу 345 милиони евра
Препорачано од уредникот
„Несаканите гости“ од Македонија европски проблем
Ханс Петер Фридрих: Ромите немаат потреба од азил, туку бегаат од сиромаштијата и економската пропаст во нивните земји
Жените трошат на обувки, мажите на техника
Личната инфлација секогаш е многу поголема од онаа што секој месец ја објавува Државниот завод за статистика

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Телохранители ќе го чуваат „Александар Македонски“ за 120.000 евра
Општина Центар ја ангажираше агенцијата „МДН обезбедување“ за да ги обезбедува фонтаните и спомениците од „Скопје 2014“
Глобалист
Љупчо Поповски
Поглед
Тина Иванова
Едиториjал
Мајја Томиќ
Мислења
Роберт Несими
Мислења
Џозеф Нај
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |