Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Вложувате дополнителна сила во решението на проблемите. Борбата не е лесна, но е успешна. Ја преминувате опасната здравствена ситуација. Можни се киксови кога е во прашање љубовта, тука паѓате од грешка во грешка. Тешко се приспособувате.Бик

Можни се недоразбирања, недостиг од енергија и лоша концентрација. Пожелно е да не инсистирате на работа по секоја цена ако почувствувате одбивност кон тоа, туку одложете го до моментот кога ќе се чувствувате подобро. Свртете се кон љубовта.Близнаци

Стигнуваат добри вести. Размислувате за договорите, новите работи и за здравјето, сите идеи што ви паѓаат на памет стојат на цврсти нозе. Тоа не се случува често, па искористете ги поволните ситуации. Ако постапите правилно, следува вистински успех.Рак

Не ви е лесно. Љубоморни сте и посесивни, но само затоа што сте несигурни во себе. Реални причини нема, но што да се прави кога е тоа посилно од вас. Свртете се кон работите што покажуваат видливи резултати, кон работата на пример. Поубаво ќе се чувствувате.Лав

Трпеливо ги остварувате целите во изолација, свесни дека ќе ви се исплати тоа. Доколку сте нерасположени, една од причините може да има финансиска природа. Моментално не сте во можност да ја фасцинирате околината со подароци и трошење.Девица

Размислувате во добар правец. Вашите активности не се сведуваат единствено на планови, туку сакате да преминете од зборови на дела. Сега е вистинскиот момент. Успехот е евидентен, па немате причина за дилема. Емоциите се во втор план.Вага

Тамам сакавте да земете воздух и да соберете сила за нови потфати, повторно се појавија нови проблеми. Емотивното незадоволство, исто така, е присутно. Склони сте вината да ја префрлите на друга страна. Пожелно е да бидете објективни.

Скорпија

Вложувате максимален напор, а резултатите се незабележливи, што страшно ве нервира. Зошто сте тврдоглави? Штом ќе видите дека нешто не оди, значи дека не е вистинскиот момент, па свртете се кон другите работи. Бидете внимателни.

Стрелец

Бидејќи се' ви пречи, најдобро е да се изолирате и да најдете мир. Многу работи можат да ве орасположа��, но тие се наоѓаат далеку од очите на јавноста. Некоја непрочитана книга, колекција слики или добар филм - заслужуваат внимание.

Јарец

Одлучивте да ги истерате работите докрај, па нема сила што може да ве одврати од тоа. Емоциите се настрана, а разумот упорно работи. Не се оптоварувате со споредни нешта, приоритет му давате на она што ви е моментално многу значајно.

Водолија

Дали се однесувате коректно во однос на законот? Доколку не можете да дадете потврден одговор, итно вразумете се и исправете ја грешката. Во спротивно, ќе имате конфликт со законот. Врската со Скорпијата е доведена до точка на вриење.

Риби

Во глава ви се мотаат безброј идеи. Тотална конфузија! Иако мислите дека ќе ги спроведете потпирајќи се само на сопствените сили, грешите! Потребна ви е помош, па прифатете ја. Повеќе внимание посветете му на здравјето.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 12°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 26°C, Мин: 9°C

Сабота
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (30)
Јованка не се откажува од политичка кариера. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |