Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
27.06.2012, 18:20

Трајанов побара да се ревидираат трошоците за спомениците

Павле Трајанов од Демократскиот сојуз препорача државата да ги ревидира трошоците во услови кога е сериозно зафатена од економска криза.

„Како држава, како Влада и како парламент треба да се откажеме од сите непродуктивни трошоци, да се ревидираат сите планови за трошење, вклучително да се ревидира програмата за изградба на споменици, бидејќи има работи што може да се реализираат подоцна кога ќе се создадат економски услови за тоа. Обврските на државата кон компаниите да се исплатат побрзо“, изјави Трајанов. (П.Р.)


Статијата е прочитана 534 пати.

Испрати коментарГоран Бошевски - в.д. претседател на Кривичен суд
Опозиционерството ги зближи Бранко и Љупчо
Господин Ѕвезда!
Европа како Америка
Прием на Суверениот воен ред на Малта
Грција бара да престанат нападите од македонските политичари
Самарас му пиша на Брисел
Интервју - Коцев нека се подготви за нов пораз
По кој критериум ќе се избираат новите полицајци?
Карл Билд се заложил и Македонија да почне преговориТрпе, 28.06.2012 13:05:06
Браво бре Павле а има ли кој да ве послуша.Ако си јунак и ако не си човек партија,напуштија коалицијата кога гледаш дека ненаменски ги арчат народните пари истовремено со рекет уништувајки го стопанството.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |