-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Тргнувате во конкретна акција. Мислите дека таа акција ќе ви ги подобри работните услови, но грешите. Како Казанова, ќе тргнете во нови љубовни освојувања. Само еднаш се живее. Кој сега да мисли на последиците...Бик

Ситуацијата во која се наоѓате е до таа мера комплицирана, па никако не ви поаѓа од рака да се приспособите. Бидејќи по правило би требало да бидете флексибилни, а не сте, ќе морате да одговарате за последиците.Близнаци

Свртени сте кон убави работи, љубов и уметнички доживувања. Иако среќата кратко трае, ќе биде слатка бидејќи ќе почувствувате големо задоволство. Ви се враќа самодовербата и на работен план.Рак

Можни се проблеми со спиењето и нервна раздразливост. Мислевте дека самотијата ви беше потребна, но сфативте дека беше сосема доволна. Не дозволувајте да ве обземат лоши мисли, туку тргнете во освојување.Лав

Уживате во популарност и среќа. Денот е создаден за љубов, па доколку саканото лице се' уште не ја изјавило љубовта сега е вистинскиот момент. Ќе ве понесе бран на чувства и нежност.Девица

Се наоѓате во можност да креирате доживувања, па ќе се чувствувате добро. Не сте ни свесни дека сте во фантастична ситуација и дека на непријатните доживувања можете да влијаете. Пред вас е одличен период.Терезија

Уживате како по обичај во убави работи. Фантазијата денес е главната движечка сила. Затоа, фантазирајте, но внимавајте да не се изгубите во тој нереален свет. Љубовта цвета. Партнерот ве опсипува со неограничена љубов.Скорпија

Се обидувате да ги средите емоциите, но тоа тешко ви поаѓа од рака. Морате да ја разберете ситуацијата и да ги земете предвид сите околности. Само така ќе ги избегнете нервозните ситуации, комбинирани со агресија.Стрелец

Бидејќи добро функционирате, се советува конкретна акција. Повеќе ви одговара да зборувате и да ги раскажувате своите љубовни јадови, кои и ги нема, но самите си ги создавате. Деновиве ќе добиете некоја материјална добивка.Јарец

Задоволни сте без разлика на тоа што некои работи се случуваат многу побавно отколку што планиравте. Си ја работите својата работа и си го гледате својот живо��. И со партнерот сте во добри односи.Водолија

Ситуацијата се менува не само од ден на ден туку од час на час. Моментално сте задоволни и оптимистички расположени. Машките припадници на овој знак ќе тргнат во освојувачки потфати.Риби

Сентиментално сте расположени и имате желба на сите да им помогнете. Сепак, обидете се да направите дистанца, со оглед на тоа дека сте емпатични, односно уживате во туѓите проблеми.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денескаSite Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Петок
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Сабота
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |