Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Парис Хилтон

Создава сопствен синџир на хотели

Парис Хилтон станува конкуренција на сопственото семејство. Богатата наследничка на синџирот луксузни хотели „Хилтон“ има намера и самата да основа хотелски бизнис.

„Досега направив се' што посакав и се' што може да се направи. Бидејќи сум порасната во такво опкружување, секогаш сум била заинтересирана за таа работа“, рекла русокосата. „Сега е време да го направам тој чекор - ќе отворам сопствени хотели“- најавила наследничката, која обожава да се забавува. Неодамна Парис се пофалила дека е неверојатна готвачка и дека слободното време го минува во подготвување деликатеси за своите пријатели. - Појадокот ми е најсаканиот оброк, така што секогаш подготвувам купишта храна - тост, омлет, можеби и палачинки. Исто така, подготвувам најдобри лазањи на светот - се пофалила Хилтон. Можеби некој од своите специјалитети ќе ги понуди и како посебен деликатес во своите нови хотели.


#
Статијата е прочитана 1257 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Фирмите признаа - доцни повратот на ДДВ
Македонија без кредибилитет во САД
Заборавено училиште
Шоуто со билборди продолжува
Необележани полициски возила ловат сообраќајни грешки
Промоторите без резултати, сепак, Владата штанцува нови
Премиера на „Мајки“ на Манчевски во Торонто
Струга уште еднаш ќе ја празнува поезијата
Германија не е Кина
Карикатура
Циганите летаат на небо
Швајцарски ултразвук ќе ги брка птиците од спомениците
Стил
Магазин