Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп


Овен

Имате впечаток дека луѓето не ве разбираат ниту вас ниту вашите постапки, зашто колку и да се трудите не го постигнувате саканиот ефект. Ослободете се од некои дополнителни обврски и одморете се. Најдете начин за релаксација. Не расправајте се со околината, бидете позитивни.Бик

Изгледате вознемирено, не можете да прифатите нечија одлука. Залудно ја повторувате приказната која не носи сакан ефект. Потрудете се да ја подобрите концентрација. Вие не сакате натпреварувачка атмосфера, а посебно ако некој ви ја наметнува.Близнаци

Некои ситуации претставуваат увертири за нов стил или емотивно освојување. Слободното време посветете го на рекреацијата и релаксирајте се. Партнерот ви посветува огромно внимание и знае да ве насмее со своите идеи. Потребно е да верувате во она што го работите.Рак

Тешко ви е правилно да процените нечии постапки, вие секогаш се губите преценувајќи ги сопствените можности. Нема потреба да се занесувате со големи желби и нечии ветувања. Избегнувајте расправии кои се однесуваат на работни задачи.Лав

Доколку ве радува нечие внимание нема причина да се загрижувате, оставете ја вашата интуиција малку настрана и целосно предадете се на емоциите. Изгледате задоволно и чувствувате емотивен занес. Престанете да контактирате со една недоверлива личност.Девица

Побарајте добар совет и заштитете се. Не можете да занемарите нечие влијание, но секогаш постои друго решение. Избегнувајте афективно однесување. Бидете промислени и не дозволувајте лесно да ве заведат нечии комплименти и манири. Зачувајте ја присебноста.Терезија

Важно е правилно да се разбирате со соработниците и да ги почитувате основните правила во деловно-финансиската соработка. Секој треба да одработи она што е дел од неговата работа на најдобар начин и без претерано експонирање. Нема причина да бидете ситничави.Скорпија

Прифатете нечија сугестија, важно е да ги пласирате своите идеи на вистинското место или во друштво што ви одговара. Не донесувајте избрзан заклучок врз основа на првиот впечаток. Добро размислете за различни опции. Ако ве мачат емотивни дилеми, искрено разговарајте со саканата личност.Стрелец

Заинтересирани сте за различни работи и сакате да го наметнете своето мислење пред соработниците. Ве привлекуваат некои деловни предизвици и можноста да ја испробате својата способност под необични услови. Се наоѓате во одлична психофизичка форма.Јарец

Посакувате ново емотивно искуство. Кај вас провејува романтично расположение, а саканата личност искрено сака да ви угоди. Поттикнувате кај себе оптимизам и добро расположение. Бидете упорни во своите намери и секогаш обрнувајте внимание на деталите.Водолија

Добро ќе ви дојде прошетка или планинарење, време е да почнете да се занимавате со некаква спортска активност, калориите не можат да согорат сами од себе. Посветете и внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение.Риби

Некој се обидува да ги диктира правилата на деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку што сте во можност да направите, затоа чувствувате непријатност пред една постара личност. Не давајте лекомислени ветувања.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 7°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C

Петок
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (28)
Јованка е загрижена: „Ќе ме растргнат по смртта на Тито“! Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |