Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Фатен осуденик за убиство во обид

Зимери Насер (39) од Скопје, кој поради убиство во обид е осуден на пет години и три месеци затвор, завчера бил уапсен во Скопје. Насер бил во бегство од јуни годинава кога со уште седум лица во населбата Шуто Оризари се обиделе да убијат скопјанец поради наводен долг. (Г.А.)


Статијата е прочитана 107 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Тепачка со метални прачки во Кратово
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Запалил бандера оти му исклучиле струја
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Претепан раководител на рибник во Вруток
Влечеле пари од украдени картички