Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Економија

Ирската влада ќе им помага на шест банки

Даблин - Шесте најголеми ирски банки се наоѓаат во центарот на кредитната криза, а ирската влада најави помош за нив од 10 милијарди евра. Ирскиот план е наменет за докапитализација на банките, а ќе се оствари преку докупување на уделот и други мерки. Владата одлучи за докапитализација на кредитните институции во Ирска во износ од 10 милијарди евра. (Макфакс)


Статијата е прочитана 63 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Следната 2009 ќе биде тешка година
Огромен буџет за „лов“ на странски инвеститори
Реконструкцијата на мостовите продолжува во мај
Телекомуникациите засега отпорни на кризата
„Лукоил“ ги намалува инвестициите
Хрватска со 650 млн. евра за патишта
Се предлага одложување на бруто-платите
Нови банкомати на ТТК банка
Составот на МБИ 10 останува ист
Производителите на делови пред банкрот
Обама избра нобеловец по физика
Хрватскиот Собор го усвои буџетот за 2009