Број 2864  среда, 17 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter


Метеоролозите предвидуваат влошување на времето проследено со многу силен ветер и обилни врнежи од дожд

Владата подготвува нови реклами

Каде ќе се промовира Македонија како туристички, цивилизациски и археолошки рај е најголема државна тајна
ОМО „Илинден“ - ПИРИН го прозва Станишев

Бугарскиот премиер се плаши, вели во својата реакција партијата на Македонците во Бугарија
ИНТЕРВЈУ
Ѓорѓи Јанчевски, претседател на УО на НЛБ Тутунска банка
Син го убил татка си со секира
Десет млн. долари за чевелот фрлен кон Буш
ЕЛЕМ пак ќе купува струја за не дај боже
Чешка го враќа Западен Балкан на агендата
Прилепските сарми во битка за Гинис
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Да се вика ли скопскиот стадион „Филип II“:
да
не
Вкупно 11814 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Тамара Грнчароска
Поглед
Јасмина Јовановска
Кич-митологии
Венко Андоновски

Втора страница
Карикатура
ОМО „Илинден“-ПИРИН го прозва Станишев
Зелени рецепти
Verbatim
Џорџ Буш
Чешка го враќа Западен Балкан на агендата
На прво место
Собранието по старо – нема кворум
Владата подготвува нови реклами
ЕЛЕМ пак ќе купува струја за не дај боже
Политика
ДИК и Венециската комисија во акција за фер избори
НСДП оспори одредба од Деловникот
ДПА предлага нов Закон за јазиците
Двојна награда од ЕУ за Алсат М
ЕУ да се заложи повеќе за медиумите
Додовски најсериозен кандидат за лидер на ВМРО-Народна
Бура околу наградите „Јасмин“
ВМРО-ДПМНЕ во Куманово игра на поделбите на СДСМ
Штипската опозиција ги откри адутите за градоначалници
Македонија
Дали ќе куртули од разрешување директорката на Пулмологија?
Доаѓаат поројни дождови и силни ветришта
Прилепските сарми во битка за Гинис
Протест на акционери од „Микрогранулат“ во Гостивар
Бесплатни прегледи за простата
Се бара отворање на студентското радио
Ниту денар отштета за пожарот во Битола
Економија
Следната 2009 ќе биде тешка година
Огромен буџет за „лов“ на странски инвеститори
Реконструкцијата на мостовите продолжува во мај
Телекомуникациите засега отпорни на кризата
„Лукоил“ ги намалува инвестициите
Хрватска со 650 млн. евра за патишта
Се предлага одложување на бруто-платите
Нови банкомати на ТТК банка
Составот на МБИ 10 останува ист
Производителите на делови пред банкрот
Обама избра нобеловец по физика
Хрватскиот Собор го усвои буџетот за 2009
Ирската влада ќе им помага на шест банки
Хроника
Син го убил татка си со секира
Од „Макстил“ тврдат дека не ја скриле несреќата со работникот
Маневски се заинтересира за „Ореше“
В петок пресуда за Кирил Тодоровски
Богданчанец ранет со ловџиска ��ушка
Малолетник прободен со нож во Чаир
МВР на суд треба да ја повлече тужбата за Шекеринска
Исчезнат прилепчанец пронајден мртов
Едиторијал
Каде беше премиерот Груевски
Мислења
Политиката и затворите
Скопје
Неизвесна изградбата на новиот трговски центар во Аеродром
Градинката „8 Март“ и преку веб-страница ќе комуницира со родителите
Соработка меѓу Стопанската комора и „Скопје метропола“
Плоштадот во Автокоманда ќе добие скулптура на коњаник
Забава
Александар спасен со СМС, но со критики од жирито
Прв солистички концерт и хуманитарни намери
Спор вреден 750 илјади долари
Писма
Пешаците жртва на сообраќајниот хаос
Не предавам на Медицинскиот во Тетово
Свет
Грчките демонстранти ја зазедоа државната телевизија
Импичмент за гувернерот на Илиноис, Род Благоевиќ
Десет милиони долари за чевелот фрлен кон Буш
Петиција во Турција за извинување за ерменскиот геноцид
Асад бара редефинирање на границите на Голанската Висорамнина
Џон Кери на чело на Комитет за односи на Сенатот
Од пет до 20 години затвор за руски скинхедси
Пронајден експлозив сокриен во продавница во Париз
Култура
Денови на македонскиот етнолошки филм
„Карамазови“ на Петар Зеленка вечерва на „Синедејс“
Цревоугодноста е контрапродуктивна за креативниот чин
Македонската филхармонија ќе свири премиерни дела
Платените убијци се неодолив магнет за публиката
Премиера на куклената претстава „Девојчето со кибритчиња“
Во Кинотека филмот „Ангели на отпад“
„Тито без маска“ продадена во илјада примероци
Промоција во Институтот за македонски јазик
Спорт
Хеј со пресечената глава на Кличко во своите раце
Субару се повлече од СП во рели
Повторно му се заканува агонија на Вардар
По ЕП, погледите се вртат кон СП
Нема кој да го сопре Бостон
Фудбалски вести
Работнички Ф. без илузии во реваншот со Галатасарај