Број 2856  сабота, 06 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Библиски потоп во Радовиш

Во невремето се удави 81-годишна старица, а еден маж исчезна во надојдените води
Лидерите на ЕУ ќе ни дадат само обврски

Фер избори, политички дијалог и решавање на името се најважните обврски за нас
Славески повторно во центар на собраниски скандал

Според опозицијата, министерот му се заканил на Чинговски од СДСМ дека „како што гори државата, ќе гори и тој“
Почина поглаварот на Руската црква Алексиј Втори

Македонија и МПЦ имаа пријател во рускиот патријарх
ИНТЕРВЈУ
Трајко Велјаноски, претседател на македонскиот парламент
Високо германско одликување на Срѓан Керим
Советничката на Ставрески претерала со членство во управни одбори
Кражба на столетието во Париз
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2826 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Соња Крамарска
Поглед
Димитар Чулев
На прва топка
Фарко Шакири
Мислења
Филип Петровски
Мислења
Ѓорги Спасов

ОД ВТОРНИК
Македонците крем на бугарското општество


Втора страница
Карикатура
Во ново јато за НАТО
Библиски потоп во Радовиш
Verbatim
Хилари Клинтон
На прво место
Македонија само гледа што се случува во Косово
Лидерите на ЕУ ќе ни дадат само обврски
Политика
Адмирал Ди Паола- Не треба да се губи довербата во НАТО
Во Хелсинки средба Милошоски - Фрид
Сакам да оставам белег во Собранието
Високо германско одликување на Срѓан Керим
Советничката на Ставрески претерала со членство во управни одбори
Славески повторно во центар на собраниски скандал
Брисел призна кршење на малцинските права во Унијата
Македонија
Зголемено нивото на Мавровско Езеро
Денес пролет, а од утре повторно зима
Матичните гинеколози незаконски наплаќаат за првиот ПАП-тест
Најголемиот фармер во Штипско соочен со казна од 30.000 евра
Ќе се развива екотуризмот во Националниот парк „Маврово“
Бистата на Груев не се вклопува во битолскиот музеј
Со лиценци ќе се дисциплинираат урбанистите
Протестираат кожарците од Делчево
Економија
Бизнисмените бараат кредитирањето да не секне
Кафеанџиите се за лиценци за пушење
Рикер- Инвеститорите сакаат предвидлива бизнис-клима
„Вардар осигурување“ на терен
Новогодишна наградна игра на „виза“ и Стопанска
ММФ- Светот ја избегна финансиската катастрофа
„Форд“ и „Крајслер“ бараат уште поголем заем за спас
Потврдена рецесија во еврозоната
ИКЕА ќе се откаже од влез во Хрватска?
Хроника
Се обидел да ја убие невенчаната сопруга
Нова жртва на предозираност
Епархијата знаела за црк��ата во Аеродром
Референтката од куќен во истражен притвор
Изгоре трафостаница во Тетово
Едиторијал
Треба кампања за мирни и фер избори
Мислења
Доаѓа Хилари
Карактерот на власта
Скопје
„Скопски пазар“ гради станови во Тафталиџе
Мичуринци со месеци се задушуваа во прав, сега заглавуваат во кал
Инспекцијата од Карпош го затвори паркингот на АД „Илинден“
Павер-елементи на тротоарите во Бутел 2
Градот и „Митал стил“ го чистеа кејот
Забава
Внимателен со мажите
Восхитена од религијата по „Кодот на Да Винчи“
„Леб и сол“ е алка во синџирот на македонската егзотика
Контроверзен дијамантски прстен за новата прва дама на САД
Алкохолно олабавување на заводникот
Сјајот и бедата на митскиот град
Од белите патеки на фудбалски терен
Претставници на „Најдобар светски модел 2008“
ВИП
Патките на Вардар - природна атракција во Скопје
Мечката што краде мед меѓу најбизарните во светот
Писма
Испревртен список на стипендисти
Свет
Полицијата насила истера еврејски доселеници од Хеброн
Путин до 2012 нема амбиции за Кремљ
Почина поглаварот на Руската црква Алексиј Втори
Кражба на столетието во Париз
Имало безбедносни пропусти во Мумбаи
Брод за крстосување со 122 патници се заринка на Антарктик
Десет години затвор за курдски политичар
„МИГ 29“ се урна во Сибир
Меркел без покана за средба во ЕУ
Култура
НУБ „Св. Климент Охридски“ го одбележа патрониот празник
Марина Ончевска - Тодоровска нов претседател на МАНД
Оргулите се највеличествен инструмент
Македонија на „Карневалот - цар на Европа“
„Лебедово езеро“ со гости од Украина
Шест филма ќе се борат за „европскиот оскар“
Концерт на дуото Куфојанакис - Светиев
Спорт
Македонските ракометарки ги сложија коцките
„Хонда“ се повлече од Формула 1
Чистачите на подот во главна улога
Србија ја испушти Германија, Шведска ја понижи Австрија
Современи Потемкинови села
Чудниот црно-бел свет на Данците
Фудбалски вести
Богат фудбалски викенд на малите екрани