Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Културата ни е на интензивна нега

Народот е бомбардиран со се' освен со естетика. Државата не покажува вистински интерес за културата
Спотот „Македонија вечна“ од денеска на Си-Ен-Ен

„Tатковината се брани со квалитет“, рече Милчо Манчевски на вчерашната промоција
Во Битолската епархија иконите препуштени на забот на времето

Неколку црковни објекти во Битолскиот и во Демирхисарскиот регион се во критична состојба
Свечена изведба на „Тапани во ноќта“ во Прилеп

Ретроспективна изложба на Драган Петковиќ
„Среќна Нова ’49“ за крај на „Пред актерот - простум“

„Травијата“ за Нова година
„Најубавата - невестински фустани од 19 век до денес“

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ