Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter

Принцот Хари

Нова Камила во кралското семејство?

Според последните медиумски написи, принцот Хари започна нова романса со скандинавската рок-пејачка Камила Роместранд. Синот на принцот Чарлс и на покојната принцеза Дајана, кој од почетокот на годинава ја прекина врската со долгододишната девојка Челзи Дејви, сега повторно е вљубен, и тоа во фронтменката на рок-групата „Еди Д ’Ган“. Шепотењата за нивната врска започнаа откако норвешката музичарка им се пофалила на пријателите дека преспала во кралската палата „Клеренс хаус“, каде што принцот ја изненадил со појадок в кревет.

„Камила го сподели своето пријателство со Хари со неколку пријатели. Рече дека ноќта ја поминала во палатата, а принцот бил вистински џентлмен, но не откри повеќе детали околу нејзиниот престој таму. Камила не сака да разговара за врската со принцот, бидејќи стравува дека со тоа би можело да ја засени музичката кариера“, рече извор близок на Роместранд. Како и да е, врската е се' уште на почетокот, но останува да видиме дали принцот Хари ќе ја донесе втората Камила во кралското семејство.


#
Статијата е прочитана 2682 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Доаѓа светската џез-сцена
Распнати меѓу корените и реалноста
Веќе видено
Доматите донесоа профит, грозјето во була
Може само бурма
Трнлив пат за доаѓањето на папата
Македонската филхармонија вечер на „Манаки“
Црвен тепих за двокатниот автобус
Го нема Силајџиќ, тука е Додик
Младите полни со идеи за бизнис, ама без пари
Во Хрватска уапсени седум гинеколози
За секој Македонец - по 300 евра
Со децении криел од семејството за вонбрачната ќерка
Нема работа за младите во Косово
Франција не се плаши од Бин Ладен
Ветераните на Милан немоќни во Мадрид
Стил
Србија сака 1,4 милијарди евра за „Телеком“
Магазин
Закани де��а пак ќе ни воведат визи
Земјотрес во Скопје - чаршиска „патка“
Професорот што лови кодоши немал двор


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency