Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Спорт

Араповиќ му спарингува на Кро Коп!

Мирко Филиповиќ во пресрет на борбата со Кореецот, Хонг Ман Чои, тренира со бившиот кошаркар Фрањо Араповиќ, идеален партнер со оглед на искушенијата кои го очекуваат. Чои е највисокиот борец во слободна борба - висок е 2,18 метри и тежок 160 килограми. Затоа Филиповиќ го повика долгогодишниот пријател Араповиќ, кој е само три сантиметри понизок од Чои. Кореецот во К1 борбите има скор од 12 победи во 17 меча. Го совлада дури и големиот Семи Шилт и покажа дека со својата големина е вистински страв и трепет за противниците.


Статијата е прочитана 432 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Спорт
Титулата за Макпетрол
Македонските ракометари, сепак, во Вараждин
Промовирана Стратегијата за спречување на насилство во спортот
Илиевски лидер на Унион Олимпија против Будуќност во НЛБ-лигата
Фудбалски вести
Бостон со нов клупски рекорд, Кливленд се' уште без пораз дома