Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Груевски - Датумот за преговори ќе отвори ново поглавје за Македонија

Премиерот вели дека извештајот на ЕК е реален и прецизно го отсликува напредокот на државата во процесот на евроинтеграциите...

ЕК предлага паралелни преговори и за ЕУ и за името

Евроамбасадорот Аиво Орав наведе дека Комисијата е подготвена сега да ги започне преговорите со Македонија без да биде претходно решено прашањето со и...

Македонија доби и препорака и услов

Филе: Не правиме компромис со барањата за добрососедство и со прашањето за името, туку напротив ги засилуваме...

Вести
Политичка тројка
ЕК ги амнестира амнестираните од ОНА и бара да се реши статусот со „жртвите од конфликтот во 2001 година“, а не само на бранителите. Најлоша оцена ЕК ни даде за борбата против корупцијата
Џемо Хаса и Адем Јашари се токмат за гостиварските улици
Министерот за локална самоуправа ја укина одлуката на Инспекторатот за локална самоуправа за стопирање на преименувањето...
Германија ги притиска Скопје и Атина за компромис
„ЕУ е преокупирана со еврокризата, но проширувањето останува приоритет на кој треба да се биде доследен“, вели Михаел Ли...
(ФОТО) Паркот спроти „Бристол“ замина во историјата
Освен зграда за седум владини институции на просторот има маркица и за нов објект на ЕЛЕМ...
Ангела им пружи рака на Грците
Филе потврди дека придавката „македонски“ ја има во извештајот на ЕК
Бугарските поплаки маргинализирани
Ја ранил љубовницата, го убил соперникот
Протести против Златна Зора во Њујорк
Католичката црква oд 2013 година ќе плаќа данок на имот во Италија
Марихуана пронајдена во Градско
Костадин Кизов - нов претседател на Советот на јавни обвинители
Во сеопштата политизација МАНУ мора да ја одбрани науката
Б92: Има надеж за решавање на името
Нова општинска зграда на Карпош на старото место
Мадрид го блокираше референдумот за независност на Каталонија
Исчезнатиот овчар пронајден жив
Британски муслимани уапсени за тероризам на Хитроу
Потврдени затворските казни за две од трите девојки од „Пуси рајот“
 
Магазин
Преку изложбата на ракописите Македонија и припаѓа на Европа
Вчера во Кралскиот музеј во Мариемонт во Брисел беше отворена изложбата „Словенски ракописи од Македонија од 13-ти до 19-ти век“, која предизвика жестоки реакции во соседна Бугарија
Продолжува соработката на ЕУРОИМАЖ со кино „Фросина“
Од МКЦ велат дека поддршката за 2012 година за киното „Фросина“ е потврдена и во 2013 година, со што и натаму ќе биде де...
Да наздравиме со чаша вино
На плоштадот „Македонија“, вечерва со почеток во 21 часот, стартува шестото издание на фестивалот за промоција на вино „...
(ФОТО) Пронајден килибар со фосилизиран пајак како напаѓа оса
Килибарот е ископан во еден рудник во Бурма, а староста му се проценува меѓу 97 и 110 милиони години...
Мустаќите во нафталин
Прославениот детектив Поаро од истоимената серија според сценариото умира...
Спорт
Фудбалерите бараат максимална поддршка
Според Богатинов и Шиков, распродадениот „Филип Втори“ мора да се искористи за освојување на бодовите
Штимац: Во Скопје потешко од Белгија
Хрватскиот селектор смета дека Македонците имаат причини да веруваат во позитивен резултат...
Вардар про му се реваншира на Извиѓач
Црвено-црните му нанесоа резултатска катастрофа на Извиѓач, совладувајќи го со 41:23 во натпреварот од четвртото коло од...
Убедлива победа на Барселона против Далас
Одлучувачка за победата на Каталонците од 99:85 беше разликата остварена во третиот период од 16 поени...
Сточиков под истрага за напад врз новинар
Против најдобриот бугарски фудбалер на сите времиња американската полиција поведе истрага поради напад врз новинар...
Хрватските хулигани најавуваат доаѓање во Скопје!
 

Најнови вести
Време
Скопје, 6°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 8°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 25°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (22)
Вознемиреноста на Стане Доланц.  Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Многу полесно е да си играч отколку тренер
Индира Кастратовиќ зборува за новиот предизвик како тренер на Вардар СЦБТ, за споредбите со Кометал Ѓорче Петров...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3827, 10.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Запознајте го единствениот Македонец на листата на „Форбс“
Мајкл Илич е Американец од Битола чие богатство е проценето на 2,6 милијарди долари. Почнал како продавач на пица, а сега, меѓу другото, е сопственик на препознатливиот светски бренд - „Литл Цезар'с пица“. Богатството го дели со сопругата Мариен
Регистрациите со прекар „пресолени“ за возачите
Граѓаните повеќе се интересираат отколку што имаат пари за замена на старите со нови европски таблички
Фоторетровизор
Оваа недела помина во знак на празникот на жените, се случи и добротворната, трета аукција на чоколадото, потоа интригантна изложба наречена „Секспресија“
Религија - Обид да се објасни необјаснивото
Секоја религија подразбира повеќе или помалку едноставно учење, кое се однесува на целта и на потеклото на се' што е постојно
Институциите да ја вратат безбедноста на улиците
Собранискиот Комитет го повика МВР да ги расчисти инцидентите, за кои министерката апелираше да не се ставаат во контекст на меѓуетничките односи
Интервју - Се плашам дека ќе и' го свртите грбот на ЕУ
Ова ќе се случи тогаш, вели Оскар Ехолм, пратеник во шв��дскиот парламент, кога граѓаните ќе се запрашаат каде е крајот на македонската евроинтеграција
„Аџибадем - Систина“ супербренд во македонското здравство
До крајот на годинава оваа болница ќе отвори нов објект за третман на малигни болести од дијагностика до зрачна и хемотерапија
СДСМ: Сокол Митровски работи недомаќински
Градоначалникот на Ѓорче Петров потрошил 21 милион денари повеќе од собраниот приход во Општината
Загубарите потонаа во долгови додека Владата трага по решение
Тутунски комбинат од Прилеп има загуба од 20,5 милиони евра, ОХИС - 13,7, а ЕМО за девет месеци лани бил во минус 3 милиони евра
Препорачано од уредникот
СДСМ во пет до 12, ВМРО-ДПМНЕ во 12 и пет
Партиите се растрчаа низ градовите на тригодишнината од локалните избори. Едните малку подранија, другите малку задоцнија...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Појадок кај... Примамлива пица со два лика
Пријатниот амбиент на ресторанот ќе ви овозможи до максимум да уживате во италијанската гастропонуда
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


На прво место
Тепачките продолжуваат, 30 лица повикани во полиција
Министерството за образование ги осуди инцидентите во автобусите
Едиторијал
Александра М. Митевска
Поглед
Димитар Чулев
Анализа
Радмила Шекеринска
Мислења
Кенет Рогоф
Мислења
Тодор Пендаров
Повеќекатна Америка
Велибор Педевски
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Ако не прекинев навреме, ќе завршев како Мерилин Монро
„Не се чувствувам стара или искористена, и немам време за да мислам за стареењето бидејќи живеам само за мојата кауза. Денес има повеќе прописи за автомобилите отколку за животните“, размислува некогашната секс-бомба Врижит Бардо
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |