-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Фељтон Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Време Хороскоп Што прават денеска
Што прават денеска

Лазар Магдинчев

тенисер

Од вчера повторно сум во Германија, во Марбург, каде што треба да ги доиграм мечевите за клубот во кој играм за германската тениска лига. Тие обврски ми траат до крајот на јули, па дотогаш сигурно сум во Германија, а потоа можеби и ќе размислам за некаков одмор.

Весна Илкова - Гиновска

сопран

Денешниов ден ќе ми мине во знак на мојата професорка Милка Ефтимова. Вечерва, во нејзиниот роден град Радовиш, се одржува концерт на кој ќе и' биде доделено признание од градот, па во таа чест се придружуваме со нашите настапи колегите Борис Трајанов, Јасминка Чакар и јас. Во текот на денот се подготвувам за настапот, па пат до Радовиш и концертот е од 20 часот.

Кирил Поп Христов - Кили

актер

Во раните утрински часови со бакнеж ја будам сопругата за да создадеме една прекрасна џез-симфонија. Всушност, тоа ни е денешниот семеен план, во кој се вклучени и ќерките Јоана и Нина, за на крајот од денот да им ја посветиме симфонијата на рибата Гертруда и на мачките.

 

03.07.2008, 15:56

Претходен број

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 11°C

Недела
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (18)
Ранковиќ на удар на Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Да се потсетиме на „Скопје во 90-тите“ во МКЦ
На платото пред МКЦ во сабота од 20 часот ќе се одржи целовечерен настан инспириран и посветен на 1990-тите години ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Фељтон | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Време | Хороскоп | Што прават денеска |