Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Обвинителството ќе истражува кој стои зад албанските химни

Отворени се два предмети и за албанската химна на ДУТ и на инцидентот во училиштето во Џепчиште, вели обвинителот Љупчо Шврговски...

Ховит и Бејта се разидоа околу преименувањето на училиштата

Известувачот на Европскиот парламент за Македонија се сретна со министерот за Локална самоуправа...

Аврамопулос до ОН - Работете, не набљудувајте!

Иако Атина одбива средби за името, алиби за немањето вистински преговори побара во меѓународниот фактор...

Вести
Спорот меѓу Бугарија и Македонија заглави во „Трето полувреме"
Европската комисија нема да зазема страна во споровите меѓу Бугарија и Македонија и сака тие да бидат решени преку билатерален дијалог
Ховит и Бејта се разидоа околу преименувањето на училиштата
Известувачот на Европскиот парламент за Македонија се сретна со министерот за Локална самоуправа...
Аврамопулос до ОН: Работете, не набљудувајте!
Иако Атина одбива средби за името, алиби за немањето вистински преговори побара во меѓународниот фактор...
(ВИДЕО) Срѓан Керим за претседавањето на Јеремиќ во ОН
„Неговата задача е да ги води земјите членки, да ја одредува агендата и да ги координира сите активности за ОН...
Меркел: ЕУ е во криза, но вратата за Западен Балкан е отворена
ДУИ блокираше владин закон
Повторно одложено судењето против полицаецот Трифуновски
Пензионерите и во сабота ќе се возат бесплатно во ЈСП
Укината забраната за движење низ шумите
Воените ветерани ќе маршираат за мир
Француската полиција упадна во редакцијата на „Клозер“
Обама „изненаден“ од гафот на Ромни
Кремљ ја прекина активноста на УСАИД во Русија
Штрајк на лекарите, сепак, ќе има
(ФОТО) Крвава пресметка на пазарот во „Ѓорче Петров“
За 10 отсто намалена цената на огревното дрво
Компјутерски криминал причина за блокирање на аукцијата на МВР
Горан Устијановски нов капетан на Капетанијата во Охрид
Минимална цена на надоместокот за сметководители
Карикатурите на Мухамед распродадени за час
 
Магазин
(ФОТО) Ќе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
Со грант од САД од 98.900 американски долари ќе се конзервира и ќе се реставрира конакот од 17 век во манастирот во Кучевиште
„Блуз и соул“ вечерва со посвета на Хендрикс
На сцената ќе ги видиме „Дак Кен Грув“ од Шведска, состав чие име е дел од една песна на Хендрикс, формиран во 2000 годи...
Крагуевачки Фиат 500Л претставен во Белград
Сериското производство на моделот 500Л, кој ексклузивно се произведува во Крагуевац, почна на 4 јули, а до крајот н...
Роби Вилијамс стана татко на Теодора Роуз
Неговата сопруга Ајда Филд во вторникот попладне, на 18 септември го донесе на свет девојчето Теодора Роуз Вилијамс, поп...
„Матица ексклузив“, отворен новиот мултимедијален центар
Промоцијата на новиот мултимедијален изложбен простор беше проследена со претставување на монографија за творе...
Спорт
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Со голот во последната минута за целосен пресврт и победа над Манчестер Сити од 3:2 на стартот од Лигата на шампионите, Португалецот го развесели и Мурињо
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Првиот чекор е предизвик достоен на шампионскиот статус - Јувентус гостува на „Стемфорд бриџ“...
Адамс го доби златото од Лондон
Новозеланѓанката заврши како втора во финалето на 6 август зад Белорусинката Надежда Остапчук, но таа беше суспендирана ...
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Постарата сестра Вилијамс го потврди учеството на екипното тениско натпреварување...
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Лондон денеска беше домаќин на извлекувањето на двојките за првото коло од следната сезона, кои пак навестуваат неколку ...
Честитка за Пандев и од Мурињо
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Претежно облачно

Среда
Грмотевици со дожд
Макс: 27°C, Мин: 14°C

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3984, 19.09.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Пирова победа на македонскиот журнализам
Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда предвидува загарантирани и високи казни за новинарите, уредниците и газдите
Мечки шетаат среде пелагониското поле
Ловците професионалци велат дека во последните години има голема раздвиженост на мечките во Битолскиот регион
Банките никој не ги прашал да посредуваат за долгот
СКМ вчера повторно ја промовираше идејата за преземање на обврските за ДДВ од страна на банките, а во игра е и предлог за издавање обврзница
Композиторите неми за симфониско творештво
На конкурсот на Македонската филхармонија за избор на дело за симфониски оркестар, се пријавиле само тројца автори
Ништо од цунамито, мал бран ја „заплисна“ Битола
Во градот под Пелистер се назначени само четворица нови директори на јавни претпријатија и на установи
Тежок гаф на Мит Ромни!
Кандидатот на републиканците тајно снимен како ги омаловажува оние што гласале за Обама
Бара помилување бидејќи е дебел
Роналд Пост, затвореник осуден на смрт во Охајо, се плаши дека поради тежината ќе има „мачна и бавна смрт“
Честитки за Пандев и од Мурињо
Играта на напаѓачот на Наполи против Парма и понатаму топ-тема во Италија
Нема „јунак“ да гради во Градски парк
На повикот на Град Скопје не се јавил ниту еден заинтересиран да инвестира во објект на местото на градските бараки
Блокадата за бранителите дел од ЕУ-планот на ДУИ
И по средбите со еврокомесарот Штефан Филе, односите во владејачката коалиција остануваат затегнати
Препорачано од уредникот
Милчо Манчевски стана национален уметник
Престижната титула национален уметник на Македонија на Манчевски му ја додели претседателот Ѓорге Иванов
Извозот на овошје и зеленчук ќе ја спасува економијата
Позитивниот тренд во овој сектор се очекува да продолжи и во втората половина од годината

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
„Самсунг“ го исмева смартфонот на „Епл“, „ајфон 5“ соборува рекорди
Јужнокорејците ја базираат својата споредба на „повеќе е подобро“, претставувајќи ги сите опции што ги има „галакси С3“, а кои недостасуваат кaj „ајфон 5“
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Маја Томиќ
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Нано Ружин
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |