Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Некој ќе се обиде да ве наговори на некои дополнителни обврски. Но сепак вие ќе бидете доволно мудри и ќе сакате вешто да ги избегнете различните влијанија или уцени. Ќе ви годи витаминска исхрана како и повеќе течности.Бик

Секогаш постои добра прилика да го исполните она што навистина ви е потребно. Доволно сте способни и успешно ги остварувате вашите зацртани планови. Прифатете некоја идеја од вашиот партнер бидејќи може да ви биде од голема корист.Близнаци

Имате убедлива приказна, но на некого не му е за да ја чуе. Некое несогласување со една личност може да прерасне во непријатна ситуација. Сепак, бидете промислени во своите изјави. Не реагирајте бурно.Рак

Некој ќе ви понуди добра работна прилика, но во исто време ќе очекува одредена противуслуга. Немојте да дозволите да ве надвладеат негативни емоции, но не потценувајте нечии интелектуални или практични способности.Лав

Некој ќе има позитивно влијание на вашето расположение и активност. Постои личност која ќе ве поттикнува на креативни промени. Се наоѓате во одлична форма, но и влијаете позитивно на својата околина.Девица

Свесни сте за своите влијанија и можности, како и за ограничувањата што ви ги поставуваат вашите соработници. Немате потреба да глумите емотивна рамнодушност или да користите изговори во друштвото на саканото лице.Терезија

Не дозволувајте нервозата да ја доведе во прашање вашата емотивна врска. Обидете се да се смирите и да не реагирате импулсивно. Однесувајте се разумно, практично и мудро. Почекајте ги своите пет минути и ќе биде токму онака како што сакавте.Скорпија

Многу од вас ќе имаат главоболки и конфликтни ситуации. Контролирајте ја нервозата бидејќи можете да бидете склони кон ексцентрични постапки. Бидејќи по природа сте перфекционисти, константно сте незадоволни со постигнатото, стремите се кон повисоки цели.Стрелец

Се колебате помеѓу повеќе понуди. Ќе бидете во ситуација долго да размислувате и повторно да не бидете начисто како да постапите. Повеќето случувања денес се врзани за домот и семејството. Доколку некој ви понуди дополнителен извор на приходи, прифатете.Јарец

Смислата за натприродното е комбиниран со интуиција. Искористете ја оваа состојба на вистинскиот начин. Бидејќи менталната конституција ви е чувствителна, подложноста на негативни влијанија е изразена, но не барајте утеха во седативи, туку свртете се кон духовна еволуција.Водолија

Причината поради која сте нервозни навистина е индивидуална. Бидејќи сте личност која највеќе се нервира на работа, најверојатно е дека ќе бидете незадоволни од соработниците. Бидејќи се работи за променлива состојба, издржете го предизвикот и обидете се да бидете издржливи.Риби

Мислите дека работите не се одвиваат во саканиот тек, па нервозите се неминовни. Обидете се на ваш својствен начин да ги санирате, да сочувате здрав разум и од кризата да излезете како победник. Начинот не е едноставен, но е возможен. Смирување побарајте кај пријателите.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 6°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Вторник
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (31)
Власта ништо не може да ја замени. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |