-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Каде се новите оперски проекти?
Годинашното, 40. издание на „Мајски оперски вечери“ ќе понуди веќе видена програма...
Добитничката на „Роман на годината“ потпишуваше книги на Саемот на книгата
Викторија Абрил горда на филмот на Митевска
Филмот „Жената што си ги избриша солзите“, во речиси полната сала во „Милениум“, беше проследен со внимание и испратен с...
„Марина Абрамович: ’Авторот е присутен’“ избран од публиката за најдобар филм на Фестивалот
Филмот „Carwash cabaret“ на Јордан Дуков победи на натпреварот на едноминутни филмови

...
Доделени наградите на XXIV Саем на книгата
Вчера заврши Меѓународениот саем на книгата, доделени се награди во пет категории, а наградени тројца книжари...
„Политички есеи“ и „Бебето од катран“ на Денко Малески
„Дежа ву“доби Гран при на „Панфиз 2012“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |