Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Тепачки во Гостивар, Куманово и во Прилеп

Осумнаесетгодишно момче од Гостивар е рането во левото стапало откако во него пукале две непознати лица, кои побегнале до автомобил БМВ. Според МВР, инцидентот се случил вчераутро, 45 минути по полноќ, кај спортската сала „Младост“ во Гостивар, кога И.Ј. (18) со уште двајца другари се степале со двајцата непознати. Еден од нив извадил пиштол и го ранил И.Ј., по што со пријателот побегнале со возилото со кое дошле.

Масовна тепачка била евидентирана во неделата околу 21 часот пред кафеаната „Актуел“ во Куманово каде што дошло до масовна тепачка меѓу неколку лица. Џ.М. (18) со нож ги ранил тројцата соперници, кои завршиле в болница. Вчераутро, околу 5 часот, пред кафеаната „Габијано“ во Прилеп дошло до тепачка меѓу две лица на возраст од 27 и 33 години, кои се здобиле со телесни повреди, соопшти МВР. (Г.А.)


Статијата е прочитана 1042 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Снема струја при гледањето на снимките од случајот „Пепел“
Приведени браќата Миладинови за малверзации со хотелот „Изгрев“
Сведочеше менаџерката на Тоше, се чека камионџијата
Серискиот убиец ги касапел телата на охридските дилери на девизи
Македонец во Австралија осуден на 14 години затвор за обид за убиство
Во Чаир oграбена обложувалница