Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Наковска-Бикова параолимписки шампион!

Македонската стрелачка во квалификациите постави нов светски рекорд од 381 круг...

Суспедираната докторка нема да се казни

Судот на честа при Лекарската комора кој денеска заседаваше, оцени дека нема основ ни за времено, ни за трајно одземање на лиценцата за работа на осом...

Попоски не прима извештај без „македонски“

Целта на Македонија не е план под маса во ЕУ како да се заобиколи Грција...

Вести
„Орка холдинг“ продаде 50 проценти од уделот во МПМ на „Интернет Груп“
„Интернет Груп“ од Србија е сопственик на електронскиот портал „Телеграф“
Попоски не прима извештај без „македонски“
Целта на Македонија не е план под маса во ЕУ како да се заобиколи Грција...
Суспедираната докторка нема да се казни
Судот на честа при Лекарската комора кој денеска заседаваше, оцени дека нема основ ни за времено, ни за трајно одземање ...
Ќе се повтори аукцијата за набавка на возила за полицијата
Поради технички пречки на системот, понудувачите биле оневозможени да поднесат нови намалени цени во текот на последните...
Цените на храната во светот драматично растат
Владиниот тим во Тампа ја почна посетата на САД
Груевски на изборната конвенција на Републиканците
(ФОТО) Tабли со нови имиња на чаирските основни училишта
Березовски го загуби спорoт со Абрамович од 3,2 милијарди фунти
Патарините од октомври под надлежност на Агенцијата за патишта
Уапсен убиецот на двете жени во Русија
Две момчиња натепани на „Пиволенд“
Пентагон го предупреди авторот на книгата за ликвидирањето на Бин Ладен
Апелацискиот суд донел одлука за „тигарот“ Спасов
Младите не сакаат да почнуваат бизнис, повеќе се за готови работни места
Асанж очекува да остане до една година во амбасадата на Еквадор
Жирафата нов жител на Зоолошката во Скопје
Стартува новиот инструмент задолжница
Заврши конвенцијата на републиканците во Тампа
Поранешниот директор на РТС пуштен на слобода по десет години затвор
 
Магазин
Добри критики за Дејан Лилиќ во Венеција
Дејан Лилиќ и Франциска Петри на премиерата во Венеција. Нил Јанг ги фали нивните улоги, но не и целосно филмот „Предавство“
Македонија избира најпопуларни евергрин композиции
Од 100 предложени композиции ќе бидат избрани најдобрите 20 нумери, кои ревијално ќе бидат изведени на гала вечер на 26 ...
Спој на необични колумни со уметнички фотографии
Од утре во весникот „Нова Македонија“ стартува проектот „99 збора и 1 фотографија“ со колумни на Венко Андоновски и фото...
На Неделата на дизајн во Скопје гостуваат британски дизајнери
Џејд Фолавио и четири дизајнери од студиото „Ле Ган“ од Лондон, ќе учествуваат со свои презентации, предавања, изложби, ...
И Македонија на Саемот на книгата во Москва
Организатор на македонското претставување на 25. Меѓународен саем во Москва е книгоиздателството „Македонска реч...
HP ги претстави новите модерни алатки
Спорт
(ФОТО) Наковска-Бикова параолимписки шампион!
Македонската стрелачка во квалификациите постави нов светски рекорд од 381 круг
Јовановски: Горди сме на златото на Наковска Бикова, очекуваме нови успеси
„Вечерва ќе го прославиме успехот, а веќе од утре почнуваме со подготовките за другите две дисциплини во кои ќе настапат...
Лазаров го одведе Атлетико во финалето на „Супер Глоуб“
Македонскиот репрезентативец со седум гола беше еден од најзаслужните за победата во полуфиналето против Ал Сад со 33:32...
Аман го победи Рудиша, Болт со нов рекорд во Цирих
Кениецот кој пред митингот најавуваше напад на сопствениот светски рекорд, трката ја заврши со 28 стотинки заостанување ...
Зета торпедирана во Ајндховен
ПСВ победи со 9:0, што е втора највисока победа на тимот во европските купови...
Цонга се лизна против Клижан
Реал Мадрид со Сити, Борусија и Ајакс во „групата на смртта“
 

Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 15°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Кинезите вложуваат во ореви
Кинезите ги инвестираат парите во некои прилично чудни работи, имено во ореви. Вртењето на ореви во дланката ја стимулир...
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...
600 острови на пазарот низ светот
Дали приватните острови излегуваат од мода? Елита ги напушта своите луксузни острови, додека сопствениците наидуваат на ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3968, 31.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Воениот врв падна во заседа
Паралелизмот во ресорот одбрана, спуштен надолу од Владата, е уште еден болен показател за кревкоста на политичкиот систем
Портрет - Илијаз Халими: повторно блиску до врвот
Новиот претседател на Централното претседателство на ДПА е ветеран во политиката, но и чиста спротивност на партискиот лидер Мендух Тачи
Штип ќе гради 110 бараки за Ромите
Новата ромска населба ќе биде лоцирана во близина на манастирот „Света Недела“
Министерот Димовски ги остави винарит�� без сон
Главна тема на тајната полноќна средба во Министерството за земјоделство била цената по која ќе се откупува грозјето годинава
„Паднала“ придавката македонски пред ракописите
Бугарија понудила изложбата да биде заедничка, со суптилна сугестија дека е можно некогаш да ни го побараат ова богатство
Постојат документи кој ја создал ВМРО-ДПМНЕ
Има само една вистина – партијата е производ на Движењето за обединување на Македонија, а нејзин основач е Драган Богдановски, тврдат некои од основачите од дијаспората
Монополот на АД „Бутел“ е бесмртен
Советниците од опозицијата во Град Скопје обвинуваат дека ништо не се прави за да се донесе конкуренција во погребалните услуги
Скандал со сида го тресе Сергеј Станишев
Функционер на бугарските социјалисти изјавил дека социјализмот, како и сидата се пренесуваат исто - по полов пат или како наследство
Денеска ќе се гледа сина месечина
Појавата е забележана во целиот свет две и пол години по ерупцијата на вулканот Кракатау во Индонезија во 1883 година
Препорачано од уредникот
Груевски: Имаме најниски трошоци и нудиме милионски пазар
Во интервју за канадска телевизија, премиерот не негира дека земјава за годинава очекува раст од два отсто, што е помалку од планoвите во буџетот
Добри критики за Дејан Лилиќ во Венеција
Дејан Лилиќ и Франциска Петри на премиерата во Венеција. Нил Јанг ги фали нивните улоги, но не и целосно филмот „Предавство“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Индустријата тоне, страв од отпуштања
Стопанствениците се свесни дека европската криза е причина за падот во македонската индустрија
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Нина Нинеска-Фиданоска
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |