Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
26.08.2012, 18:56

Црвенковски до Груевски: Достоинството е згазено и со амнестијата

Бранко Црвенковски во Ресен го обвини премиерот Груевски дека има лицемерен став дека министерот за одбрана Бесими го згазил достоинството на Македонците

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски во Ресен го обвини премиерот Груевски дека има лицемерен став со тврдењето дека министерот за одбрана Фатмир Бесими го згазил достоинството на Македонците. "Не можел Груевски да премине преку положувањето цвеќе на гробовите на борците на ОНА во Слупчане! И замислете, тој заради зачувување на власта не можел да го наруши достоинството на македонскиот народ. А не го наруши туку под нозе го изгази достоинството на македонскиот народ кога ги амнестираше хашките случаи за злосторства против човештвото", рече Црвенковски во обраќањето пред насобраните граѓани на локалниот опозициски митинг.

Лидерот на СДСМ упати јавно прашање до Груевски дали тој мислел на македонската гордост и достоинство, како што рече, кога решил да ги ослободи од било каква одговорност убијците на 12-те киднапирани македонски цивили, или на оние што со ножеви длабеа букви по грбовите на македонски граѓани во тетовско. (П.Р.)
Статијата е прочитана 2143 пати.

Испрати коментарЧекор кон вечноста
Затишје (пред бура) на владиниот брод?
Тасевски
Мешани коалиции, но само во вториот изборен круг
Кој ми згазна на достоинството
Од 1 јануари бесплатно лекување за пензионерите со ниски пензии
Македонија ќе го има најголемиот рудник за бакар во Југоисточна Европа
Демолиран штабот на СДСМ
Исчезна кавадарчанец
Панихида за убиените работници на „Бриони“
Тешки обвинувања во затворот „Идризово“Besart, 27.08.2012 08:19:57
Po logicno od ova sto go kaza BC ne moze da bide, neli e kontradiktorno da veruvas deka polozuvanjeto venec pred grob na mrtvi teroristi e povreda na gordost i dostoinstvo a da sorabotuvas so zivi teroristi e sosema ok. Patriotizmot ne e orgazam, patriotizmot trae i e konsistenten. Nie albancite vakvite patrioti gi vikame patrioti na alkalni baterii gi polnat po potreba ili koga nemoze bez niv. pozdrav do utrinski
penzionerka od doma, 27.08.2012 10:03:39
Moze koj kako saka da zboruva protiv Branko Crvenkoski i da go potpaluva narodot valkajki mu go minatoto, no Branko vistina nemase vreme da rasfrla pari za Skopje 2014 *socuvuvajki* gi za besramno trosenje od strana na*denesnive*, ama ni IZGRADI DRZAVA! Deneska,se bori da ja ZOCUVA za sute nas, ne za svoja kariera. Negovata, ja napravi na najvisoko nivo i ja dokaza uste koga stana za prvpat Premier i ja donese Mk do pragot na EU, po sto ja prenasocija vo *kjor kolosek* priznale nie il ne! Deneska, dolznost e na sekoj cesen Makedonec da ne se poveduva po razni intrigi koi ni gi servira Bicikliski i kompanija, servirajki ni vetuvanja deka na penzionerite ke ni gi pokaci penziite( od praznata penzionesrka kasa) bidejki mu trebat nasite glasovi i dr.... Onoa sto ni go kaza B C na mitingov denovive, e dostojno, tocno i sosema na mesto, za site Makedonci, ne zavisno od religijata i etnikumot!
Meto, 27.08.2012 12:58:15
BRANE KOGA CE TE SNEMA OD POLITIKATA VO MAKEDONIJA.........POVECE NIKOJ NEMA DA GO GAZI DOSTOINSTVOTO OD TEBE...............
pile, 27.08.2012 16:19:14
Kakvi odgovori na prasanja ocekuva liderot na obedinetoto opoziciono dvizjenje od najpatriotskiot Premier, toj film nema da go gleda,devizata na ovaa vladeacko mnozinstvo-Grujoahmedistan ne e sekoe prasanje zasluzjuva odgovor, tuku vasite prasanja i Vaseto dostoinstvo ne zasluzjuvaat vnimanie,mojata vlast e najvazjna.Kako ne se stiti dostoinstvoto na narodot koga ne se oddi kako svedok na sudot vo London vo sporot Helenik petroleum protiv R.Makedonija, pri sto R.Makedonija go gubi sporot,ili 6 godini se presmetuvate so nepartiski braniteli od 2001 godina so degradiranje vo sluzjbata so rusenje na nivniot ugled i cest vo sredinite kaj sto zjiveat, prinuduvanje da se vodat sudski sporovi, ili gi apsat transparentno a neosnovano bez dokazi za efektivna presuda a neaktivnite nemozjat nitu dokument za ucestvo vo konfliktot da obezbedat, za trofej.Eve jas go prasuvam Gruevski, dali vakvite nezakonski aktivnosti po dostoinstvoto na branitelite bea po nalog na koalicioniot partner za opstojuv
cveta, 27.08.2012 17:16:52
brnko ,branko,bane i tie sto bea amnestirani i na tie sto mu se poklonuvate stavaa cveke i so site tie sto sorabotvas i na tie sto mu obekas (lazes) prjministersko mesto se tvoe proizvodstvo. Ne go lazi narod MAKEDNSKI deka SAMO tie se losite sto bea amnestrani od g.Gruevski ( bes ti da znaes?) lasi .lasi,lazi vere brnko narodot ne se laze, ZNAE SE.
Brane car!, 27.08.2012 17:40:09
Apsolutno tochno!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |