Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Економија

Нови банкомати на ТТК банка

ТТК банка најави поставување на десет нови банкомати низ земјава. Два нови банкомата веќе се поставени во Тетово и во Куманово. Новиот банкомат во Тетово е лоциран во Медицинскиот центар – Тетово на улица „29 Ноември“ б.б., додека новиот банкомат во Куманово е лоциран во експозитурата на ТТК банка на улица „Маршал Тито“ б.б.. (Ек.Р.)


Статијата е прочитана 129 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Следната 2009 ќе биде тешка година
Огромен буџет за „лов“ на странски инвеститори
Реконструкцијата на мостовите продолжува во мај
Телекомуникациите засега отпорни на кризата
„Лукоил“ ги намалува инвестициите
Хрватска со 650 млн. евра за патишта
Се предлага одложување на бруто-платите
Составот на МБИ 10 останува ист
Производителите на делови пред банкрот
Обама избра нобеловец по физика
Хрватскиот Собор го усвои буџетот за 2009
Ирската влада ќе им помага на шест банки