Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
19.03.2012, 15:07

Ограбена куќата на Вилма ТрајковскаОд луксузната куќа на Водно украдено злато, бижитерија, девизи и компјутер

Украсни камења, прстени, бурми, колекција охридски бисери, обетки од „Сваровски“, злато, бижутерија, девизи и лаптоп се украдени од куќата на сопругата на трагичниот загинатиот претседател, Борис Трајковски. Умешните крадци провалиле во луксузната куќа на Водно изминатиот викенд, оперирале на раат и побегнале без да бидат забележани од никого. Иако станува збор за раскошен објект, сместен на атрактивна локација, зачудува што нема свое обезбедување. Вилма Трајковска денеска не се јавуваше на мобилниот телефон за да го искоментира случајот. (Г.А.)

(поопширно во печатеното и електронското издание на „Утрински Весник“)


Статијата е прочитана 5733 пати.

Испрати коментарСДСМ - Се редефинира македонскиот идентитет
Успешни САП приказни во македонските компании
Превозниците предлагаат мерки за намалување на нивните трошоци
Со новите автобуси и улици ја штитиме животната средина
Македонија смета на данската поддршка за ЕУ и НАТО
Кривична пријава за Рамиз Мерко
Македонија напредува во справувањето со климатските промени
Исчезна 23-годишно момче од Виница
Каменуван автобус со средношколци
Почина писателот Томе Момировски
„Дрeкслмајер“ почна да вработува кавадарчани
Осомничениот убиец од Тулуз ќе и се предаде на полицијата
Евробарометар
Ставрески
Тетовци продавале ладно оружје на тезга
Дојде да сведочи, а заврши со лисици на рацете
Уапсени охридски крадци на казани
Почина родилка, бебето се спаси
Градежен работник го загубил животот изведувајќи работи во хала во село Волковија
Генерал Методија Величковски ја презеде должноста командант на ЗОК
Активирање на кината во 14 центри за култура низ Македонија
Жирито за наградата „Штајгер“ се предомисли да му ја додели на Ердоган
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
Македонија и Кувајт потпишаа договор за избегнување на двојното оданочување
УБС
Ново обвинение за „Метастаза“
Симната тајната од документите за Сопот
Ограбена обложувачница во Пробиштип
„Епл“ по 17 години ќе исплати дивиденда
Петмина повредени во три нови инциденти
Цути трговијата со оружје во светот
Ќе се градат нови 21 мала хидроцентрала
Интерес од турски компании за инвестиции во Македонија
Три жртви во напад на еврејско училиште во Тулуз
Министерот Попоски во работна посета на Германија
Оставка на грчкиот министер за финансии Венизелос
Иванов му го честита изборот на новиот претседател на Германија, Гаук
Мит Ромни победи убедливо во Порторико
Еден загинат при несреќа во рудник во Србија
Груевски
Стартува наградната игра на „Утрински“, „Дневник“ и „Вест“
Пронајден женски труп во Долно Лисиче
Петмина повредени при изградба на „Сити мол“
Српскиот убиец возел такси низ Охрид
Скопјанец крадел охридски бисери
Стартува наградната игра на "Утрински", "Дневник" и "Вест"
Најбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Откажана изградба на „Белене“
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Косово не сака фуснота
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Пораст на проституцијата во Атина
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштенби сто чиновници во грчкото министерство за развој
Во Охрид уапсен српски државјанин, баран по потерница од Интерпол
Северна Кореја ќе истрела сателит
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Шок во семејството на македонскиот Швајцарец
Кривични пријави за тројца предизвикувачи на инцидентoт во автобусот бр. 65 на ЈСП
Попоски – Хаџинасто
Црногорскиот претседател Вујановиќ во посета на Македонија
Лани 6.000 поплаки од потрошувачи
Куршуми најдени крај река
Кој е Македонецот што дивееше во Базел
Венизелос моли да го изгласаат
Карзаи
И Ѕинго со тужба против Бошкоски
Ахмети - Дијалогот всушност е започнување на преговорите со ЕУ
Телата на загина��ите деца се враќаат во Белгија
Претседателката на кривичен Неделковска се сели во Врховен
Дијалогот е мост кон пристапните преговори со ЕУ
Десетина насилници претепаа момче
Во сообраќајка кај Пехчево загина едно лице
Компанијата „Бенетон“ гради текстилен центар во Ниш
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Воjникот што уби 16 цивили во Авганистан префрлен во Кувајт
ОМД ја поздрави Резолуцијата на ЕП за Македонија
Кавадарци ќе донира за изградба на црквата „Св. Петка“
Филе
Скопје и Атина се притискаат да најдат решение за името
Почнува пристапниот дијалог на високо ниво Македонија - ЕУ
Струја удри дете во училишен дворyoyo, 19.03.2012 15:54:45
Policajcite si sedat vo krajslerite dodeka kriminalci operiraat, nasilnici pretepuvaat... srede centar...
Diogen, 19.03.2012 16:19:04
Razbira se za semejstvoto na tragicno zaginatiot pretsedatel na drzavata nema obezbeduvanje.No zatoa go ima na gradskite grobista vo Butel i toa 24 casa.A znaete li kogo cuva??? Nema veze.Narodot plaka se,pa i policisko obezbeduvanje te. cuvanje na pokojnici.Zivite,koj gi sisa.Od Makedonija i se e mozno.
куќа, 19.03.2012 18:20:31
Ова на сликава ли е куќата? Зашто толкава куќерина ??
gurbet, 19.03.2012 19:01:26
abe ova e kuca ili hotel mnogu golemo kako dinastija
jimmy1, 19.03.2012 19:50:10
Poarno ke stoi: Ograbena PALATATA na Vilma Trajkovska. So cii pari e izgradena ova Palata, sigurno so nasi. Pa so stvarite sto gi naveduvate mozi da se otvori muzej. Neka kradat kaj onie sto kradele, zosto vakva palata ne se gradi od plata.
dani, 19.03.2012 20:02:32
Prilicno grda gradba nameneta za privaten stanben objekt. Ne lici na kukja tuku na nekoja institucija.
Трпе, 19.03.2012 21:52:26
Како го има стекнато ова богатство госпоќата Вилма,дали некој се има запрашано.Кога нејзиниот сопруг работеше за плата.А пред да стане претседател живееше во една барака и тој работеше во молеро фарбарска задруга .Да не е случајно заработувачка од овие полициските крајслери кои беа набавени преку нејзиниот брат од Америка.Не е можно,дпмне-овците а посебно протестантите се чесен народ.
Сон или јаве?, 19.03.2012 22:07:07
Животел стил во потполна котрадикција со духовните вредности за кои што се залагаше покојниот претседател. Срамота!
Eden od sarajite nas Sulejman, 19.03.2012 23:38:23
Do Gurbet koj prasuva kuca li e hotel li e: Ne toa e eden od sarajite na Sulejman I Velicanstveni, koj vo po vo vesnikot greska e objaven kako kuca na Vilma.Utre ce ima demant vo vesnikot za slikata. A kucata masala , masala em e ubava em e ogromna. Kolku samo pari trebaat za rezisko odrzuvanje?
JOVAN, 20.03.2012 00:45:52
Jas mislev deka OBICNIOT NAROD U MAKEDONIJA NEMAAT LEB DA JADAT a eve edna obicna UDOVICA ima KUKA sto nemozat da ja zamislat niti EDEN ZIV ILI MRTOV AMERIKANSKI PREDSEDATEL .Od kade FINANSISKI SREDSTVA na makedonska UDOVICA da zivee kako EGIPTSAKA FARAONSKA FAMOLIJA -KLEOPATRA.makedonce na koja PLANETA ZIVEES.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |