Број 3407  петок, 15 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Магазин
Вести
Site Meter

Моника Круз

Кој ако не сестра?

Моника Круз ќе и' помогне на Пенелопе да се справи
со последниот холивудски проект

Пенелопе Круз, една од најомилените шпански убавици во Холивуд, неодамна на тајна церемонија на Бахамите се венчаше со својот колега, оскаровецот Хавиер Бардем. Многу брзо стивнаа гласиштата за мистериозната веселба, но Круз повторно стана актуелна откако јавноста дозна за нејзината бременост. Деновиве, таа повторно се наоѓа во медиумскиот метеж, но сега мета е и нејзината сестра Моника, која е три години помлада од неа.

Имено, Пенелопе се наоѓа во петтиот месец од бременоста, па нема да може самата да ги сними сите сцени од четвртото продолжение на хит-авантурата „Пиратите од карибите“ со Џони Деп. Напомош ќе скокне нејзината сестра Моника Круз, чие тело продуцентите ќе го искористат во соодветни делови од филмот. Па така, Пенелопе нема да ги снима оние сцени на кои и' се гледа подуениот стомак, а Моника, која исто така е актерка, ќе влета во сетот и ќе претставува одлично решение за ситуацијата.

Освен љубовта кон актерство, 33-годишната Моника во Шпанија се занимава со дизајнирање, а се обиде и како танчарка на традиционален балет и фламенко. Иако во својата родна земја е вистинска сензација, во Холивуд ќе мора да поработи на својот ѕвезден статус. Мала препрека може да и' претставува лошото зборување англиски, за разлика од нејзината постара сестра, која владее со јазикот сосема пристојно, а многумина сметаат дека шпанскиот акцент е премногу секси.


#
Статијата е прочитана 857 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Магазин
Тиквешански
Наjдолгата смена
Македонско-бугарски историски контроверзии (6)
Никој не успеа да го замени
Забрана за снимање во Босна
Непотизмот е опасен вирус на Медицински
Денот на булката
Во Нов Зеланд алкохолот поевтин од водата
Едните бараат младост, другите искуство
Мандат на кредит
Ајша доби нов нос и... живот
Самарас му рече збогум на Мицотакис
Металург го прегази Вардар во дербито
Наезда од бивши ЈУ-пејачи
Валканиот ендек
Жртва на погрешна дијагноза за ракот на дојката
Чиле слави за спасените
Запленети еден милион лажни лекови
Јатрви на плот
Бебињата на вештачка храна склони кон дебелеење
Фиџи не знае каде им е независноста
Антихороскоп
Стил
Неделен хороскоп
Или газда на општествен стан, или со куферите надвор
Контрадикторна
Отворете очи, врие од отровни играчки!


MEPs voice outrage over Romania's media policy
Hungarian parents paid to keep toddlers at home
Bulgaria deploys helicopters to hunt tax dodgers