Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Во Чаир oграбена обложувалница

Вооружен и маскиран разбојник ја ограбил спортската обложувалница „Спорт лајф“ на улицата „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, при што одзел поголема сума пари. Разбојникот во неделата околу 19 часот влегол во обложувалницата и со пиштолот ги натерал двајцата вработени да му ги предадат парите. (Г.А.)


Статијата е прочитана 254 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Тепачки во Гостивар, Куманово и во Прилеп
Снема струја при гледањето на снимките од случајот „Пепел“
Приведени браќата Миладинови за малверзации со хотелот „Изгрев“
Сведочеше менаџерката на Тоше, се чека камионџијата
Серискиот убиец ги касапел телата на охридските дилери на девизи
Македонец во Австралија осуден на 14 години затвор за обид за убиство