Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ЕП 2012) Англија победник во група Д, Украинците оштетени

Франција пак преживуваше понижување од Шведска која и покрај загубените шанси за прогрес, триумфира со 2:0...

Воскопулос: Грција загуби драгоцено време

Влада ќе се формира, но на Грција и' требаат суштински реформи...

Вести
Меркел сама против сите на Самитот на Г-20 во Лос Кабос
Ангела Меркел покажува железна одлучност за мерките за штедење и се наоѓа под најголем притисок досега...
Хосни Мубарак во бессознание
Соборениот египетски претседател синоќа доживеа срцев удар...
Асанж побара азил од Еквадор
Првиот човек на Викиликс се крие во Амбасадата на Еквадор во Лондон...
И Атина се зарази од антиквизацијата
Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, во изборната програма понуди изградба на копија на античка Олимпија...
Македонските дипломи ќе важат во Русија
(ФОТО) Отворен „Паркот на езерата“ во Општина Аеродром
Повеќе од половина од студентите дипломираат надвор од рокот
Лани 23 мајки родиле на возраст под 15 години
Секое единаесетто дете е родено вон брачна заедница
Собранието го усвои финансискиот план за МРТ
Во Македонија лани работеле 66 телевизии и 69 радио станици
 
Магазин
(ВИДЕО) Њујорк во пет минути, HD филм на Џејмс Камерун
Бајага промовира во Скопје
Дани се враќа во најголемите жештини
Рокерско расположение со симфониски оркестар
На 20 јуни во Градскиот парк ќе се одржи петтото издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга“...
Предвидување на успешноста на филмовите со математички методи
Холивуд веќе не е центар на филмската уметност, туку центар на филмскиот бизнис...
Спорт
(ЕП 2012) Англија победник во група Д, Украинците оштетени
Франција пак преживуваше понижување од Шведска која и покрај загубените шанси за прогрес, триумфира со 2:0...
(ЕП 2012) Четвртфиналните порти останаа заклучени за Хрватска
"Коцкестите" загубија со 1:0 од Шпанија на која друштво меѓу осумте најдобри на ЕП 2012 од групата Ц ќе и' прави Италија...
(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Бошковски: Ова првенство отскокнува
Стрелецот на првиот гол за македонската репрезентација Зоран Бошковски воодушевен од групната фаза на ЕП...
Десеттото место во Шпанија следна цел на ракометарите
Според Лазаров, реална амбиција е вториот круг и пласман една позиција погоре од СП 2009 во Хрватска...
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Четврток
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој утре ќе гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3908, 19.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Пат низ трње за новата грчка влада
Самарас и Венизелос имаат доволен број пратеници за двопартиска коалиција, но веројатно ќе се формира влада Нова демократија – ПАСОК-Демократска левица
Колку е богат Субрата Рој?
Индиецот го нема меѓу првите 300 на листата на „Форбс“
И на ГТЦ му се крои барокна фасада
На конкурсот за идејно решение за фасадно обликување на трговскиот се сугерираат три стила за фасадата: класицизам, барок и футуризам
Горештините го вжештија телефонот на Итната помош
За време на викендот, Службата за итна медицинска помош во Скопје регистрирала три лица во колапсна состојба
Дела на Фројд и Хокни в петок во МСУ
На изложба под наслов „Прагови“ ќе бидат презентирани 57 уметнички дела од 39 современи британски уметници
Нова влада - стар песимизам
„Сега барем знаеме на која адреса можеме да заѕвониме во Атина“, вели Радмила Шеќеринска
Умре човекот што го запали Лос Анџелес
Родни Кинг, жртвата на брутално тепање, стана неподготвен симбол за расни односи
Црвенковски: Направивте пустош во источниот регион
Лидерот на СДСМ и' порача на ВМРО-ДПМНЕ дека на исток ќе помине како Хитлер на источниот фронт
Вoзевме -„Хонда инсајт“ - екоавтомобил
„Хонда инсајт“ е зелен автомобил во гамата на јапонскиот бренд, модел што ве воведува во светот на чистите возила
Препорачано од уредникот
Како ние ја преживуваме кризата, а како другите држави
Со пад на БДП за 1,4 отсто во првиот квартал не сме подобри од соседите и од земјите во регионот, со исклучок на Грција
(ИНТЕРВУ) Историските ��ичности не се пинг-понг топчиња
Тодор Чепреганов, директор на Институтот за национална историја

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Лет во с��рт на тројцата другари
Конопница во шок по смртта на трите момчиња што загинаа во излетан автомобил
Едиторијал
Александра М. Митевска
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Роберт Димитриевски
Мислења
Слободан Најдовски
Мислења
Стево Пендаровски
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |