Број 2867  сабота, 20 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Забава
Рокерите У2 не запираат, нов албум во март

Претходниот албум на „У2“ е продаден во повеќе од девет милиони примероци,
Промоција на Мизар и хорот „Хармосини“

На албумот, чиј работен наслов е „Детето и белото море“, ќе треба да се најдат девет композиции
Еди Марфи подобра опција за „Бетмен“ од Џони Деп

Најверојатно, работниот наслов на филмот ќе биде „Готам
Хали Бери гола пред камерите

За Хали ова е прв филм откако ја роди ќеркичката Нали
Стил
„Еј-Би-Си“ - дваесет години инвестиција во генерациите

Покрај редовните ангажмани, „Еј-Би-Си“ постојано приредува и забави и прослави по повод големите празници
Стил
Кенедиеви не го напуштаат „тронот“

Демократскиот претставник на Квинс злобно изјавил дека нема поим според што госпоѓата Кенеди е квалификувана за политика, освен што има препознатливо презиме, но „такво има и Џеј Ло
Стил
Начинот на исхрана е многу погрешен кај денешниот човек

Д-р Јадранка Бибан: Едукацијата на луѓето како воопшто да не се разболат и секогаш да останат здрави е една од основните цели на „8-ка“
Стил
Нов светски копнеж по словенска убавина

Ксенија Сухинова, од Русија, од 13 декември 2008 е новата официјална мис на светот
Најди! во Утрински