Број 2867  сабота, 20 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Мустафа-пашина џамија ја смени само церадата

Најавено е дека до крајот на годинава, куполата ќе го добие очекуваното олово
Божикен концерт со првите оргули во Македонија

Овој ден ќе биде запишан во историјата како настан, кога прв пат на македонска почва се слушна звукот на оргулите, рече бискупот Стојанов
Викенд на македонска култура во Берлин

Во библиотеката Луисабад утре ќе биде изведена монодрамата на Јусуф Гулевски
Книгите што ја одбележаа 2008 во „Култура“

До крајот на годинава „Култура“ ќе ја објави контроверзната книга „Скапоцениот камен од Медина“
„Девојчето со кибритчиња“ - претстава за паметење

Македонската премиера на една од најпознатите приказни на Ханс К. Андерсен донесе смеење, но и многу солзи Раскошна, романтична, убава.
Овој викенд во Кинотека „Тетовирање“ и „Време, води“
Симфониски концерт за деца
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ