Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
30.06.2012, 15:57
СДСМ вечерва со митинг во ПрилепВечерва на градскиот плоштад ќе биде промовиран кандидатот на СДСМ за градоначалник на Прилеп, Хари Локвенец.

Како што најави потпретседателот на партијата Зоран Јовановски, освен разговори со претставници на различни организации, борци, пензионери, невладин сектор, вечер на градскиот плоштад ќе се одржи митинг на кој ќе биде промовиран кандидатот на СДСМ за градоначалник Хари Локвенец.

- Овие два дена во Прилеп и Прилепско ќе посетиме многу места. Вчера највисокото раководство на СДСМ посети голем број села во општините Долнени и Кривогаштани. Во општината Кривогаштани, наши домаќини беа местата Славеј, Обрсани, Боротино, Бела Црква, Кривогаштани, Рувци, додека во Долнени жителите на Браилово, Дупјачани, Ропотово, Дебреште, Лажани, Заполжани и Црнилиштено, изјави потретседателот на СДСМ Зоран Јовановски.

Од руралниот дел на општина Прилеп партиските кадри ги посетија селата Тополчани, Тројкрсти, Ерековци, Канатларци, Гол. Коњари, Тополчани, Мажучиште, Кадино Село, Чепигово, Алинци, Загорани, Мало Коњари, Беровци и Селце, каде и преноќија во куќи на нивни активнисти и подржувачи.

СДСМ досега реализираше средби со граѓаните на Струмица, Велес, Штип и Куманово, а за следниот викне днајави посета на Крива Паланка.Статијата е прочитана 1033 пати.

Испрати коментарПочнува изградбата на фабриката „Кромберг и Шуберт“ во Битола
Моторциклист падна во канал и загина
Изгорe зградата на театарот во Врање
Македонија и Казахстан имаат заеднички ин��ерес за економска соработка
Нафтата под 84 долари, спласнува еуфоријата околу планот на ЕУ
Маж во полициска униформа уби тројца војници на НАТО во Авганистан
Најмалку 17 лица загинаа во напад врз цркви во Кенија
Пожарите во близина на Валенсија излегоа од контрола
Сончево и топло
Кривични за пратениците кои гласаа за Законот за лустрацијата
Трифун Костовски размислува да формира партија
Времена забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар - Охрид
СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен
Стартува владината мерка за бесплатен одмор на 3.000 деца
Претседателот Иванов во посета на Казахстан
Кипар го презема претседавањето со ЕУ
Груевски - Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Селмани - Декриминализацијата на клеветата ќе донесе поголема слобода
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
„Хеленик петролеум“ тврди дека има нафтени резерви
Се шири пожарот на Кајмакчалан
Завршува кампањата за плаќање на долговите за струја
Иванов - Сите членки на ЕУ се одговорни за Македонија
Џулијан Асанж нема да им се предаде на британските власти
Евангелос Мимаракис избран за спикер на грчкиот Парламент
Европскиот совет ги потврди преговорите за Црна Гора
Баросо - Членките на еврозоната посветени на иднината на еврото
Ставрески - Компаниите што поскоро да ги искористат 111-те милиони евра
Попоски - Немаме територијални претензии кон соседите
Иванов - Македонија има за цел да биде ставена на мапата на енергетски коридори
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Мавровско Езеро
Прва жртва во пожарите во Колорадо
Средба на организациите на архитекти од Југоисточна Европа и Азија
Сончево со умерена облачност
Почнува ноќното обележување на градските улици
Покренато обвинение за „Детонатор"
Петнаесетгодишник изчезнал во Мавровско Езеро
Груевски - Спасот на еврото е централна тема во Брисел
Бистра Ангеловска - нов претседател на Фармацевтската комора
МПЦ се засили со двајца епископи
Мајка Тереза ќе го надвиши Александар
(ФОТО) Средба за помирување меѓу Црвенковски и Георгиевски
Самоубиство од Акропол
Почна исплатата на субвенциите за тутунарите
Тројца велешани демонтирале 746 метри шини
Најлоша туристичка година за Грција
Жена се самозапали во Арачиново
Азербејџан заинтересиран за инвестирање во Македонија
Дачиќ нов мандатар на српската влада
Тројца повредени во пад на воен хеликоптер во БиХ
Напад врз полициски пункт кај Бујановац
Шешељ доби уште две години затвор за непочитување на судот
ЕК се произнесе за налепниците БЈРМ
Монти - На ЕУ и се заканува сиромаштија
„Њуз корпорејшн“ ќе се подели во две компании
Немири во Стокхолм, демолирани полициски возила
Премиерот Груевски на Самитот на Европската народна партија во Брисел
Пан-европска конференција за зелениот појас
Папуљас со писмо од Самарас на самитот на ЕУ во Брисел
Анан со повик за влада на национално единство во Сирија
Cончево и малку потопло
Груевски - Македонија има најниски трошоци за водење бизнис во Европа
Грција бара да престанат нападите од македонските политичари
Нови 54 лека без доплата
ФБИ откри уште двајца хакери од Македонија
Јанкулоска
(ФОТО) Прв пат во Македонија 40 бренда во „Скопје сити мол“
Горан Бошевски - в.д претседател на Кривичен суд
Пад на индустриското производство за 5,4 отсто
Употребата на синтетички дроги го надмина користењето на хероин и кокаин
Бесплатни прегледи за дијабетичари во Сис��ина Офталмологија
„Национал“ заминува во стечај
Листа на најпродавани автомобили во светот
Презентирани можностите за инвестирање на Македонија во Будимпешта
Почна уривањето на објектот „Ив-Ире“ во Трпејца
Карл Билд побара почеток на преговори за Македонија
Тројца турски војници загинаа во напад на ПКК
Баросо повика на солидарност кон Грција
Асад - Сирија е во состојба на војнаФЕЛИКС, 30.06.2012 19:24:41
Верувам да многумина очекуваат шатевскиот илузионист да им ги разбистри дилемите на присатните околу аферата Магаш а сврзана со контејнерската наплата на шверцот со нафта за време на ембаргото.А богами вероватно ќе се открие и зошто е можна коалицијата со благонадежникот.Вероватно поради мирисот на нафтата,едниот ја ,,помирисал,, ОКТА а другиот нафтениот шверцерски бизнис.Значи колалиција=нафта.
Koj ja prdade OKTA?, 30.06.2012 21:57:39
Gruevski JA PRDADE OKTA, a sef mu bese Ljubco Georgievski. Taka eden na drug ke si bidat SVEDOCI na sudenjeto za pat vo Idrizovo...Koj ke odi tamu a koj ke bide vo vlada ke resi Crvenkovski i negovite NADVORESNI prijateli. Kolku za volja na vistinata gi IMA POVEKE odosto gi ima Gruevski. Da nezaboravivte za kogo SAD isprati 2000 marinci vo MK pred 22 godini?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |