Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Богданчанец ранет со ловџиска пушка

Богданчанецот Митре Т. (48) е пренесен на лекување во скопскиот Ургентен центар, откако бил ранет со две сачми од ловџиска пушка. Митре Т. лежел во дворот од семејната куќа на улицата „Осоговска“ во Богданци, кога бил забележан од соседот. Кога и како се здобил со повредите не се знае. (Г.А.)


Статијата е прочитана 162 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Син го убил татка си со секира
Од „Макстил“ тврдат дека не ја скриле несреќата со работникот
Маневски се заинтересира за „Ореше“
В петок пресуда за Кирил Тодоровски
Малолетник прободен со нож во Чаир
МВР на суд треба да ја повлече тужбата за Шекеринска
Исчезнат прилепчанец пронајден мртов