Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ВИДЕО) Срѓан Керим за претседавањето на Јеремиќ во ОН

„Неговата задача е да ги води земјите членки, да ја одредува агендата и да ги координира сите активности за ОН да функционираат во склад со ...

Рамковниот договор изгубен во преводот

Силни медиумски реакции предизвика заедничката колумна на Филе и Груевски, поради споменувањето „ревизија“, наместо „преглед“ на договорот во Охрид...

Џафери го прекина молкот поради Филе

Пратеникот на ДУИ задоволен што еврокомесарот го потенцирал значењето на Охридскиот рамковен договор се врати на долгото говорење...

Вести
И Грција подготвува нова стратегија
Грчкото МНР ќе мобилизира експерти кои ќе му даваат нови насоки за надворешна политика
Џафери го прекина молкот поради Филе
Пратеникот на ДУИ задоволен што еврокомесарот го потенцирал значењето на Охридскиот рамковен договор се врати на долгото...
Граѓаните ќе плаќаат за здравствените картички
Во Собранието не помина предлогот на опозицијата со кој се предвидуваше замената на легитимациите со електронс...
Кралев: Општина Чаир да постапува по препораките од инспекторатот
Министерот за образование го осуди вчершаното интонирање на химната на Албанија на Државниот универзитетот во Тетово...
Попоски: Попоски очекува исчекор во Брисел
СДСМ: Владата преку институциите се пресметува со неистомислениците
Две самоубиства во скопски Карпош и Маџари
Прва трансплантација на матка од мајка на ќерка во светот
Нова смртна закана за Јанез Јанша
Директни избори за високите функционери во ЕУ
„Чебрен“ и „Галиште“ пак паднаа во вода
Две полицајки убиени во Манчестер
Србија пред можен референдум - Европа или Косово
Дипломатскиот кор дегустираше македонско вино
Нов проект за заштита на Преспанското Езеро
Полицијата го окупира „Волстрит“, уапсени речиси 200 демонстранти
 
Магазин
(ФОТО) Милчо Манчевски стана национален уметник
Престижната титула на Манчевски му ја додели претседателот Ѓорге Иванов
Францускиот суд пресуди во полза на Кејт и Вилијам
Блокирано е понатамошното објавување на топлес фотографии на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, направени за време на ...
Привршува изборот на најдобри евергрини
Песните со најмногу гласови ќе бидат изведени на специјална манифестација на 26 октомври 2012 година во Универзална сала...
Градоначалникот Блумберг ја почна војната со дебелината
Њујорк е првиот град во САД што воведува делумна забрана на големи пакувања на газирани безалкохолни пијалоци...
Моника Левински пишува книга за аферата со Клинтон
Левински наводно се состанала со некој од најголемите издавачи, а сите тие морале да потпишат договор за доверливост на ...
Спорт
Сити по круната на „кралевите“
Реал Мадрид вечерва на „Бернабеу“ стартува во Лигата на шамп��оните разнишан од саботниот пораз во Севилја
Честитка за Пандев и од Мурињо
Играта на напаѓачот на Наполи против Парма и понатаму топ-тема во Италија...
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
По поразот во Загреб и ремито во Глазгов, во октомври се очекува пласман на 103. место...
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Вицешампионот ги отпушти Кралевски, Мемеди, Тенекеџиев, Начевски и Несторовски...
Лигата на шампионите се враќа на „Паркот на принцовите“
Францускиот првак вечерва во рамките на 1. коло ќе го пречека Динамо Киев...
Мејсон ново засилување во Работнички?
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Вторник
Делумно облачно
Макс: 27°C, Мин: 14°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (3)
Совладетелство и Титоизам како начин на владеење. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3980, 14.09.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Ѕвонат ли рецесиските ѕвона во Македонија
Аналитичарите очекуваат минус и за второто тримесечје, што би значело дека земјава официјално влегува во рецесија
Во Европа недостига импулс (2)
Поранешниот германски канцелар Хелмут Шмит и поранешниот француски претседател Валери Жискар Дестен се двајцата водечки архитекти на Европската унија.
Како беше убиен амбасадорот во Либија
Клучните факти остануваат неразјаснети, особено како амбасадорот Стивенс загинал и како неговото тело завршило во болница во Бенгази
Голема мистерија кој го направил контроверзниот филм
Прашање е дали контроверзниот Сем Басиле воопшто постои. И дали има еден филм, а можеби и два
Слива - Вистински рудник на здравје
Сливата помага при тешкотии со концентрацијата, го зајакнува срцето и имунитетот и го регулира варењето.
Сите кренаа раце европски
Во парламентот спласнува напрегнатоста меѓу коалициските партнери
Жителите на Рамина бараат да си ги легализираат куќите
Општина Велес го прогласи овој дел на градот за потенцијално нестабилна зона, па дивоградбите нема да може да бидат легализирани
Владата вети тони пари за оризот
Оризопроизводителите добиваа државна помош од 200 евра по хектар, а од годинашнава реколта ќе имаат субвенции од 540 евра
Кристо - добитник на Гран-при на „Остен“
Со отворањето на изложбата на Биеналето на цртеж на „Остен“, на 20 септември ќе биде отворен Музеј на цртеж
Европа го сака Обама, Македонија и Кина го преферираат Ромни
Во анкетата спроведена во 30 земји, Македонија е на врвот во поддршката на Мит Ромни
Странци го чистеа ѓубрето во нашата земја
Во организација на ИПОР од Македонија и „Натуркултур“ од Германија, во Маврово од 3 до 11 септември се одржа меѓународен проект
Препорачано од уредникот
Протестите за антиисламскиот филм се шират
Опсадите на американските амбасади во арапските земји ја вжештија ситуацијата. Револуциите се свртеа против Вашингтон
Американска врвна технологија во земјоделство влезе во Македонија
Современи трактори и комбајни со целосно автоматско и компјутерско управување веќе се дел од работата на ЗК „Пелагонија“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
iPhone 5 - Побрз, потенок и полесен
Новиот модел комплетно изработен од алуминиум и стакло поседува 4 инчен екран и ја поддржува технологијата LTE/4G
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Љупчо Поповски
Поглед
Роберт Димитриевски
Мислења
Гордан Георгиев
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |