Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Пироман од инает го запалил Патенино

Педесет и тригодишен жител на соседното Ранчинци, осомничен за пустошот во Светиниколско...

„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци

Хелсиншкиот комитет во својот најнов извештај посочува на низа пропусти во постапката за случајот „Смилковци“...

Ракометарите повторно во група против Данска

Денешната ждрепка во Мадрид одлучи противници на Македонија на Мундијалот во Шпанија 2013 да бидат и Исланд, Русија, Катар и Чиле...

Вести
Критики за бугарските служби по атентатот во Бургас
Експерти и политичари ги критикуваат безбедносните служби во земјата, по самоубиствениот напад во Бургас во кој загинаа седум лица, а 30-ина беа повредени
Бугарското МВР објави фотографија од потенцијалниот самоубиец
Мажот кој е осомничен како извршител на крвавиот терористички напад носел бермуди, ранец и капче, соопшти бугарскиот мин...
„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци
Хелсиншкиот комитет во својот најнов извештај посочува на низа пропусти во постапката за случајот „Смилковци“...
(ФОТО) Промовирани новата химна на АРМ и униформа на баталјонот за Почести
Промоцијата на новата химна и гардиската униформа што се одржа попладнево на плоштадот „Македонија“ е по повод 20 години...
(ФОТО) Седуммина Израелци загинаа во терористички напад во Бургас
НАТО и ЕУ го осудија терористичкиот напад
(ФОТО) Туристички автобус за панорамско разгледување на Скопје
Сочувство од Попоски до шефот на израелската дипломатија
Израел cе соочува со бран терористички напади
Исплатени субвенциите за 2011 година
Ципрас: Владата лаже дека нема нови мерки за штедење
Дванаесет Руси се ранети во автобуска несреќа во Турција
Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан
Граѓаните охрабрени да пријавуваат семејно насилство
Рамазанска порака од поглаварот на ИВЗ
(Обновено) Се уште активни пожарите во Мариово и на Кожув
Црна Гора очекува покана за членство во НАТО
Огнен пекол во Грција
Иранската телевизија ги отфрли тврдењата за вмешаност во нападот
Битолчанец ја прегазил сосетката
Руски милијардери го откупуваат уделот на БП во ТНК-БП
 
Магазин
„Зa Mакедонцките работи“ на Мисирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис
(ФОТО) Храбра пародија на нашата политичка реалност
Премиерата на „Питачка опера“ на Албанскиот театар од Скопје, која зборува за криминалот и корупцијата, изведена завчера...
(ФОТО)„Архелаос“ на Плевнеш и Цветановски премиерно во Стоби
Претставата „Архелаос“ на Јордан Плевнеш во режија на Владо Цветановски синоќа премиерно беше изведена во Стоб...
Почнува шестиот „Локумфест“ во Битола
Фестивалот ќе почне со изложба на фотографиии на тема „Занаетчиството во Битола“...
Ристо Василевски на фестивал нa поезијата во Франција
По повод учеството на фестивалот на академик Василевски му е објавен двојазичен избор на македонски и на француски јазик...
Американската „златна младина“ на Инстаграм открива како живеат богатите деца
Спорт
(ВИДЕО+ФОТО) Вардар прокоцка победа кај БАТЕ во 120 секунди
Белорускиот шампион стигна до триумф од 3:2 со двата гола на Родионов во судиското продолжение во воведниот меч од второто квалификациско коло за ЛШ
Ракометарите повторно во група против Данска
Денешната ждрепка во Мадрид одлучи противници на Македонија на Мундијалот во Шпанија 2013 да бидат и Исланд, Русија, Кат...
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
Реваншот ќе се игра на 25 јули, а влезниците по цена од 100 денари ќе бидат пуштени влезници за сите трибини...
Металург по гол во Хоржов
Вицепрвакот на Македонија ќе се обиде да извлече позитивен резултат на гостувањето кај Рух Хоржов, во второто квалификац...
Ренова сака чиста мрежа со Гомел
Освојувачот на купот на Македонија попладнево (17,30 ч.) домаќин на Гомел во првиот меч од второто коло за Лига Европа...
Репрезентацијата до 16 години почнува со настапите во Букурешт
Комплетирано второто квалификациско коло од Лигата на шампиони
 

Најнови вести
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпискиот факел од утре во Лондон
Штрајк на таксистите во Лондон
Венлок маскота на Игрите во Лондон
Американски и австралиски олимпијци се „загубиле“ во Лондон

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3933, 18.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Апокалипса во Патетино
Само еден час требаше за огнот да ги пеплоса куќите стари и по два века. Останаа само камењата и по некој ѕид како спомен на куќите
Ќе се избере ли денес претседател на Врховен суд?
Четиригодишниот мандат на досегашниот претседател Јово Вангеловски официјално заврши вчера
Доцна е за корекција на оперираното лице на Скопје
Идејата за воведување градски архитект и градски совет на архитекти, како глас на замолкнатата и маргинализирана стручна јавност
Ако партијата не ме поддржи, нема да бидам независен кандидат
Градоначалникот на Битола, Владимир Талески, се подготвува за трет мандат на локалните избори в година
Колку ќе биде безбеден скопскиот Менхетн
Експертите тврдат дека земјиштето во Аеродром е несоодветно за толку високи објекти
Се појави нова генерација во иранскиот филм
Сакам да работам со мајсторите на филмот и во својата земја и на меѓународно ниво, изјави иранската актерка Леила Хатами
Неготинец ја уби мајка си и ја фрли во контејнер
Капките од крв во четирикатната зграда во центарот на Неготино вчера сведочеа за грозоморното убиство
Препорачано од уредникот
Владини веб-страници за информирање или за рекламирање!
На www.vlada mk не можете да најдете најава за седница на Владата, а уште помалку за точките на дневен ред
Вељаноски го кани грчкиот колега во Скопје
Првиот парламентарец му напиша писмо на новиот шеф на грчкиот парламент, нудejќи му соработка

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Се разбудија инвеститорите, ефектите в година
До крајот на годинава и почетокот на идната треба да се реализираат околу 200 милиони странски инвестиции и да се отворат 9.000 работни места
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Валентина Тодоровска
Поглед
Јасмина Јовановска
Мислења
Нано Ружин
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |